Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 16 – 22 жовтня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
23.10.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 16 – 22 жовтня

Резюме 

  • рф здійснює регулярні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури та генерації. Ворог завдав ракетного удару по шахті на Донеччині і розпочав варварські прицільні обстріли ремонтних бригад. Крім того, рф здійснила кібератаку на онлайн-ресурси “Української енергетичної біржі”.
  • Окупанти збільшили кількість реакторів Запорізької АЕС у стані “гарячого” зупину до двох блоків, а також запустили пересувні дизельні котельні – МАГАТЕ.
  • Президент схвалив рішення РНБО “Про організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування об’єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій”, відповідно до якого, уряд у стислі терміни має забезпечити об’єкти критичної інфраструктури джерелами електроживлення та паливом; затвердити План заходів з відновлення об’єктів критичної інфраструктури; розробити План енергетичної стійкості України з визначенням джерел фінансування та ін.
  • Україна завершує планові ремонти на енергетичних об’єктах – в енергосистему додано 1,5 ГВт потужностей з 1,7 ГВт запланованих; Україна має 15,8 млрд куб. м газу в сховищах із запланованих 16,5 млрд куб. м – прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • ТОВ “Оператор ГТС України” повідомив про завершення підготовки до опалювального сезону – ремонтні роботи на лінійній частині газопроводів, компресорних і газорозподільних станціях виконані на 100%. Оператор здійснив моделювання можливих кризових ситуацій та врахував результати при підготовці до зими.
  • “Укрнафта” повідомила про плани будівництва 9 нових свердловин до кінця 2023 року, на наступний рік заплановано буріння 30 свердловин.
  • Мінвідновлення затвердило методичні рекомендації щодо пріоритезації проєктів ліквідації наслідків збройної агресії рф. Також, міністерство оголосило конкурс з відбору 10 громад для підтримки розробки планів відновлення в межах проєкту “Раннє відновлення України”.
  • У рамках програми Уряду та ЄС з обміну ламп розжарювання на LED-лампи юридичні особи (ОСББ, медичні заклади, школи та заклади культури) зробили замовлення та обміняли більше 1 млн енергозберігаючих ламп.
  • Забезпечення потреб споживачів в електроенергії покривалось власним виробництвом та незначним імпортом зі Словаччини та Молдови.
  • Україна перейшла на єдині європейські правила доступу до міждержавних ліній для експортерів та імпортерів електроенергії. “Укренерго” підписала угоду про приєднання до загальноєвропейської аукціонної платформи JAO. Втім, на заваді імпорту електроенергії в окремі години залишаються прайс-кепи на оптовому ринку.
  • Очікується, що в листопаді ENTSO-E ухвалить рішення про збільшення пропускної спроможності для імпорту електроенергії з країн ЄС в Україну – Кадрі Сімсон.
  • НКРЕКП погодила зміни до Тимчасового порядку придбання допоміжної послуги для забезпечення регулювання частоти та активної потужності в ОЕС України (забезпечення резервів заміщення (третинне регулювання)) та затвердила Ліцензійні умови діяльності з агрегації на ринку електроенергії.
  • Секретаріат Енергетичного Співтовариства оприлюднив Звіт про роботу НКРЕКП “Управління та незалежність національного органу регулювання енергетики України”, де відзначив необхідність подальших законодавчих реформ та забезпечення незалежності НКРЕКП.
  • Міжнародні фінансові інституції домовилися про спільний підхід до закупівель в Україні – затверджено використання Prozorro в проєктах для малих тендерів (до 130 тисяч євро для товарів та 5 мільйонів євро для робіт). У Меморандумі
   задекларовані наміри щодо використання Державної цифрової екосистеми управління відновленням (DREAM) для спільного нагляду за проектами відновлення.

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні