Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 12 – 18 лютого | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
19.02.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

12 – 18 лютого

Резюме 

 • 13 лютого ударами БПЛА пошкоджено обладнання ТЕС (ймовірно, Придніпровської) у Дніпропетровській області, сталася масштабна пожежа, що призвело до відключення енергоблоків, розвантаження та припинення роботи станції.
 • Тривають систематичні обстріли у прифронтових регіонах. Загалом станом на 18 лютого через бойові дії та технологічні  порушення знеструмлено 365 населених пунктів.
 • На окупованій Запорізькій АЕС виникла ще одна загроза ядерній та радіаційній безпеці – в.о. голови правління “Енергоатома” Петро Котін. Зокрема, спливає дозволений виробником 6-річний термін перебування в реакторах ядерного палива, перші партії якого були завантажені ще 2017 року. 
 • Станом на 31 грудня 2023 року потреби у відбудові та відновленні енергетичного сектору становлять 47,1 млрд дол. – звіт RDNA3. У секторах енергетики та надрокористування завдано шкоди на 10,6 млрд дол., в секторі теплопостачання – ще на 2,1 млрд дол.
 • Пріоритетні заходи з відновлення енергетики в 2024 році оцінено у 2,7 млрд дол. США, зокрема 1,24 млрд дол. в електроенергетиці, 241 млн дол. в газовому секторі, 435 млн дол. в нафтовому секторі, а також 540 млн дол. на закупівлі газу та 200 млн дол. на імпорт електроенергії.
 • Обсяг експорту електроенергії зріс на 62% до 16,5 тис. МВт·год, імпорту – знизився на 68% до 11,2 тис. МВт·год. Вперше за тривалий час обсяги експорту перевищили імпорт на 32%.
 • Ринок “на добу наперед” залишався профіцитним, заявки на продаж перевищували заявки на купівлю у 1,58-1,85 рази.
 • НКРЕКП пропонує зміни до методики встановлення граничних цін на організованих ринках електроенергії, що викликані істотними коливаннями на балансуючому ринку. Також Регулятор розробив проєкт порядку щодо подання інформації про операції з оптовими енергетичними продуктами.
 • Уряд затвердив план пріоритетних дій на 2024 рік. Серед пріоритетів – імплементація законодавства ЄС, об’єднання ринків, а також збільшення фізичних можливостей для експорту-імпорту електроенергії. На ринку газу планується відокремлення рахунків для діяльності, пов’язаної з виконанням спеціальних обов’язків, врегулювання експертизи технічних умов приєднання до ГТС або ГРМ, схвалення Водневої стратегії до 2050 року, запуск реєстру біометану.
 • Міністр енергетики Герман Галущенко підтвердив, що Україна планує почати будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
 • Мінекономіки оприлюднило для публічного обговорення проєкт Національного плану з енергетики та клімату.
 • Японія оголосила про передачу “Оператору ГТС України” 1800 габіонів, що будуть використовуватися для фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури ГТС в різних областях.
 • В рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID було закуплено 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Станом на 15 лютого вже доставлено 57 таких установок потужністю від 50 до 1500 кВт.
 • США через Естонію передасть Україні 0,5 млн дол., конфіскованих внаслідок викриття незаконної схеми експорту в рф, для проведення оцінки ушкоджень розподільних та магістральних електричних мереж.

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні