Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 11 – 17 грудня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
Головна » Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 11 – 17 грудня
19.12.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 11 – 17 грудня

Резюме 

  • Станом на 18 грудня через бойові дії та технологічні порушення в Україні залишались знеструмленими 454 населених пунктів.
  • Окуповану Запорізьку АЕС знову підключено до єдиної резервної лінії електропередачі, але постачання залишається вразливим – МАГАТЕ.
  • Забезпечення попиту на електроенергію покривалось власним виробництвом, імпортом (зріс у 2,5 рази), а також залученням аварійної допомоги (11 грудня з Румунії та Польщі сукупно 3 400 МВт·год). Причини дефіциту – недостатній
   обсяг генерації на тлі високого рівня споживання.
  • Регулятор вніс зміни до Кодексу систем розподілу, спрямовані на врегулювання роботи малих систем розподілу (МСР).
  • Також НКРЕКП встановила порушення “Укренерго” ліцензійних умов: в сертифікованих даних комерційного обліку виробників за “зеленим” тарифом, що надавались ОСП за січень-грудень 2022 року, не було зазначено, що частина станцій працює в несинхронному режимі з ОЕС України.
  • 14 грудня Асамблея ENTSO-E схвалила набуття “Укренерго” статусу повноправного члена в організації з 1 січня 2024 року. Також “Укренерго” та ЄБРР підписали нову кредитну угоду на 150 млн євро (підтримка ліквідності та
   стійкості в умовах воєнного стану).
  • Голова правління “Нафтогазу” Олексій Чернишов повідомив про початок розробки стратегії декарбонізації компанії.
  • Верховний Суд відмовив ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» у відкритті касації на рішення суду, яким компанія була позбавлена спецдозволу на користування Сахалінським родовищем. Водночас, АРМА подало другу касаційну скаргу і
   звернулося до Офісу Генпрокурора з проханням втрутитись у ситуацію.
  • Гуртова ціна на скраплений вуглеводневий газ продовжувала зменшуватись; із 8 до 15 грудня середня роздрібна ціна також зменшилася на 2,46 грн/л, до 32,79 грн/л.
  • Білоцерківська міська рада викупила у Національного банку єдиний майновий комплекс Білоцерківської ТЕЦ.
  • «Енергоатом» та Westinghouse Electric Company підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС, що будуватиметься за американською технологією АР1000.
  • Секретаріат Енергетичного Співтовариства у звіті з імплементації зобов’язань Договірних сторін за 2023 рік оцінив прогрес України: за напрямком “Енергетичні ринки та інтеграція” – 69%, “Декарбонізація енергетичного сектору” – 44%, “Забезпечення енергетичної безпеки” – 61%, “Захист довкілля” – 52%, “Діяльність регуляторних органів” – 76%.
  • Завершено 28 із 63 об’єктів другого рівня захисту енергетичної інфраструктури, які захищають від осколків і влучання дронів – голова Держвідновлення Мустафа Найєм.
  • Експерти ПРООН провели оцінку 26 закладів охорони здоров’я Київської, Одеської, Житомирської та Волинської областей для встановлення сонячних панелей, наданих ENEL у межах ініціативи Єврокомісії.
  • Станом на 13 грудня загальний обсяг зобов’язань донорів до Фонду підтримки енергетики України сягнув 390 млн євро – Міненерго. З них фактично перераховано 229 млн євро, решта – анонсовані та формалізовані внески. 

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні