Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 11 – 17 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
Головна » Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 11 – 17 березня
18.03.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

11 – 17 березня

Резюме 

 • Cтаном на 18 березня через бойові дії та технологічні порушення знеструмлено 406 населених пунктів. Географія розширилась на Сумщину, яка потерпає через обстріли з боку російського кордону.
 • 14 березня зусиллями українських енергетиків відновлено роботу лінії 330 кВ «Запорізька ТЕС — Феросплавна», яка зʼєднує Запорізьку АЕС з енергосистемою України та забезпечує живлення її власних потреб.
 • Експерти МАГАТЕ продовжують повідомляти про вибухи та інші ознаки військової діяльності неподалік від майданчика ЗАЕС. 
 • Енергоблок Хмельницької АЕС виведено в аварійний ремонт через технічну несправність. 
 • Обсяг експорту електроенергії впав на 54% до 35,3 тис. МВт·год; обсяг імпорту зріс у 5 разів – до 24,4 тис. МВт·год. Індекс Base РДН значно зріс до 2 891,7 грн/МВт∙год (+21,1%). При цьому, дефіцитних годин не спостерігалося.
 • За даними Міненерго, за листопад – лютий обсяги споживання електроенергії промисловістю зросли на понад 23% до 9,38 млрд кВт·год, також майже на 12% збільшилися й обсяги споживання побутовими споживачами.
 • За вказаний період 53% електроенергії вироблено атомною генерацією, 32% – тепловою, 10% гідрогенерацією та 5% – генерацією з ВДЕ.
 • У 2023 році споживання газу становило 19,6 млрд куб. м (з них промисловістю – 3,4 млрд куб. м), видобуток 18,9 млрд куб. м (з них приватними компаніями – 3,18 млрд куб. м) – заступник міністра енергетики Микола Колісник. 
 • АМКУ надав “Укрнафті” дозвіл на концентрацію щодо активів групи Glusco, що відкрило шлях до підписання актів приймання передачі з АРМА.
 • Мінінфраструктури презентувало тестову версію Геоінформаційної системи регіонального розвитку (ГІС), яка дозволить моделювати сценарії розвитку громад й здійснювати планування на основі даних
 • Уряд спростив митне оформлення та реєстрацію гуманітарної допомоги для задоволення потреб енергетики. Також Кабінет Міністрів затвердив порядок експорту електроенергії ДП “Гарантований покупець”.
 • НКРЕКП пропонує встановити максимальну граничну ціну на балансуючому ринку на рівні 8 250 грн/МВт·год (110% від прайс кепу на РДН).
 • Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо перехідного фінансування в рамках програми Ukraine Facility, а також відповідну кредитну угоду.
 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні