Підрив Каховської ГЕС | DiXi Group Alert - екстрений випуск | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
06.06.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – екстрений випуск (підрив Каховської ГЕС)

Резюме 

  • Вночі 6 червня російськими окупаційними військами здійснено внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. За інформацією оператора ГЕС “Укргідроенерго”, внаслідок підриву машинного залу зсередини Каховська ГЕС повністю зруйнована й не підлягає відновленню.
  • Рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується. За попереднім прогнозом, очікується спрацювання водосховища (процес віддачі накопиченої води) впродовж наступних 4 днів. Близько 80 населених пунктів опинились у зоні потенційного затоплення, більшість з яких тимчасово окуповані. За даними голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, станом на 07:30 на правобережній частині річки Дніпро повністю або частково затоплені населені пункти Тягинка, Львове,
    Одрадокам’янка, Іванівка, Микільське, Токарівка, Понятівка, Білозерка, частково місто Херсон. Підтопленими будуть й інші населені пункти. Загалом близько 16 000 людей на правобережжі Херсонщини опинились у критичній зоні.
  • За інформацією Міненерго, підрив Каховської ГЕС напряму не вплинув на ситуацію в енергосистемі країни, загроз для стабільності електропостачання наразі немає. Експертами Міненерго та “Укргідроенерго” вивчається потенційний вплив
    катастрофи на обсяг гідрогенерації. Через підрив дамби є ризики підтоплення енергооб’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Через підтоплення у місті вже знеструмлено майже 12 000 споживачів (район “Острів”), можливі проблеми з водопостачанням.
  • Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що руйнування Каховської ГЕС – це найбільша рукотворна і техногенна катастрофа у світі за останні десятиліття, яка вбиває екологію і негативно вплине на життя сотень тисяч людей у
    наступні роки. Ця катастрофа вплине на систему зрошення на півдні України, а також забезпечення питною водою як південної частини Херсонщини, так і Криму. Внаслідок дій рф можливе знищення частини населених пунктів та біосфери.
  • За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, нормальним для використання рівнем води у Каховському водосховищі є 16 м. Зниження до 14,5 м призведе до можливих проблем зі зрошенням Запорізької,
    Дніпропетровської та Херсонської областей. Зниження до 14 м і нижче залишить понад 200 000 мешканців міст Нікополь, Марганець та прилеглих населених пунктів без питної води. Зниження до 13,2 м і нижче викличе загрозу ядерної катастрофи
    через припинення охолодження реакторів ЗАЕС. Зниження до 13,1 м і нижче залишить ще 1 млн українців без питної води. Розпочнеться масовий мор риби, птахів та інших видів фауни, що створить загрозу епідеміологічній ситуації у Чорноморському регіоні. Зниження до 13 м залишить 40 000 мешканців міста Покров доступу до питної води. Зниження до 12,7 м і нижче призведе до екологічної катастрофи – знищення біорізноманіття не лише Каховського водосховища, а й прилеглих територій.

 

 
*Огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні