Війна росії проти України: енергетичний вимір - тижневий огляд за 15 - 21 травня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
22.05.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 15 – 21 травня

Резюме 

  • 15 травня пошкоджень зазнало обладнання однієї з ТЕС на Донеччині
    (ймовірно, мова про Курахівську ТЕС), 19 травня пошкоджені магістральні лінії, які забезпечують видачу потужності однієї з електростанцій ДТЕК Енерго. В ніч із 21 на 22 травня пошкоджені високовольтні лінії 330750 кВ, що призвело до відключення однієї з потужних електростанцій, а також низки підстанцій “Укренерго” та операторів систем розподілу.
  • Через терор прифронтових територій без електропостачання залишається частина споживачів у 6 областях. Протягом тижня фахівці відновили електропостачання для щонайменше 120 000 споживачів.
  • 22 травня внаслідок пошкодження високовольтної лінії Запорізька АЕС втратила живлення від енергосистеми і працювала від дизельгенераторів, згодом “Укренерго” відновила з’єднання.
  • За інформацією замміністра енергетики Ярослава Демченкова, Україні потрібно розмінувати приблизно 700 км² територій, прилеглих до енергетичної інфраструктури, та 4 500 км ліній електропередачі.
  • В енергосистемі значно знизився доступний обсяг потужності та резервів через активну ремонтну кампанію на ТЕС та АЕС, у вечірні години задіюються всі можливі резерви для покриття споживання. Енергетики стабілізують ситуацію за рахунок збільшення генерації ТЕС й інтенсифікації імпорту (зі Словаччини та Молдови). Проте, “Укренерго” закликала споживачів зменшити споживання електроенергії у вечірні години (з 19:00 до 22:00).
  •  Уряд затвердив план підготовки та рішення про створення штабу з
    підготовки об’єктів ЖКГ та ПЕК до наступного опалювального сезону. Зі
    слів прем’єрміністра Дениса Шмигаля, уряд також встановлює алгоритм
    процедур для ремонтів енергооб’єктів. Формується запас необхідного
    обладнання, яке може знадобитися для відновлення після наступних атак ворога, серед нагальних потреб мобільні газові турбіни та газопоршневі установки.
  •  Для фінансування відновлення України наразі створені Фонд ліквідації
    наслідків збройної агресії, де якумульовано майже 62 млрд грн, програма
    “єВідновлення” та Фонд розвитку України. За тиждень роботи “єВідновлення” надійшло майже 11,7 тис. заявок.
  • З’явився текст нового законопроєкту щодо переходу до моделі єдиної
    компанії в управлінні газотранспортною системою, який передбачає
    припинення АТ “Магістральні газопроводи України” з подальшою передачею його майна ТОВ “Оператор ГТС України”. Наглядова рада “МГУ” продовжить здійснювати свої повноваження до обрання нового складу наглядової ради шляхом конкурсу, але не пізніше 31 жовтня 2023 року.
  • НКРЕКП направила лист до уряду, в якому ініціювала впровадження
    Порядку захисту вразливих споживачів електричної енергії та надала
    відповідні пропозиції.
  • Влада розглядає помірковані варіанти підвищення цін на електроенергію
    для домогосподарств голова Комітету ВРУ з питань енергетики та житловокомунальних послуг Андрій Герус. Зокрема, є пропозиції підвищення до 2,4 грн та 2,8 грн за кВт∙год, залежно від обсягу споживання.
  • Кабінет міністрів схвалив участь України у програмі “Механізм “Сполуче
    ння Європи”. Зі слів прем’єрміністра Дениса Шмигаля, програма відкриє шлях до фінансування з боку ЄС розбудови сучасної транспортної, енергетичної та
    цифрової інфраструктури.

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

 

 

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні