Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert - тижневик | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
13.05.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

 

6 – 12 травня


Резюме

 • В ніч на 8 травня росія здійснила черговий масований удар, випустивши понад 50 ракет та 20 БПЛА по енергетичній інфраструктурі 6 областей.
 • Пошкоджень зазнали об’єкти генерації та передачі електроенергії, зокрема 3 ТЕС “ДТЕК Енерго”, 2 ГЕС “Укргідроенерго” (виведені з експлуатації) та об’єкт “Укренерго” в центральному регіоні. Також зафіксовано удар по газосховищу в Львівській області.
 • Станом на 13 травня через бойові дії та технологічні порушення знеструмлено 412 населених пункти. Продовжували діяти погодинні відключення у Харківській області та для промислових споживачів у місті Кривий Ріг, Дніпропетровської області.
 • Знищено або пошкоджено понад 800 об’єктів теплопостачання, втрачено до 8 ГВт енергогенерації; на відновлення потрібно близько 1 млрд дол. США прем’єрміністр Денис Шмигаль.
 • В енергосистемі виник значний дефіцит протягом майже усіх годин доби, “Укренерго” застосовує всі можливі заходи: імпорт (73,2 тис. МВт·год), аварійну допомогу (від 1% до 3% добового споживання), а також обмеження споживання промислових споживачів (сукупно 30,5 годин за 5 днів).
 • Ринок “на добу наперед” змінив статус з профіцитного на дефіцитний. Ціни перебували впритул (із відхиленням менше 1%) або на рівні максимальних прайскепів у 44% розрахункових періодів.
 • Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виділення 7,168 млрд грн на обладнання для високовольтної мережі, а також для кращої синхронізації енергосистеми України та ЄС. Створено Штаб з підготовки до осінньозимового періоду 2024/25 років.
 • Також уряд змінив правила надання пільг та житлових субсидій для врахування енергетичної кризи, що склалася в Харкові та населених пунктах Харківській області.
 • Регулятор спростив процедуру приєднання генеруючих установок (газотурбінних, газопоршневих, когенераційних тощо) до електричних мереж. Також НКРЕКП затвердила зміни до низки ліцензійних умов на ринках електроенергії та природного газу щодо імплементації REMIT.
 • “Нафтогаз” готовий надавати інфраструктуру своїх підприємств (зокрема, ТЕЦ) для оперативного приєднання газової генерації, а також забезпечити ці установки необхідним обсягом газу голова правління Олексій Чернишов.
 • Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила нову Програму “ГрінДІМ”. ОСББ та ЖБК можуть отримати грант у сумі 70% вартості обладнання (теплові насоси, сонячні електростанції), аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку.
 • За підсумками 2023 року, чистий консолідований прибуток Групи “Нафтогаз” склав 23,1 млрд грн проти збитку 79,1 млрд грн у 2022 році. 95% прибутку буде спрямовано на сплату дивідендів державі.
 • “Укрнафта” спільно з АРМА звернулись до АМКУ із заявою щодо отримання дозволу на концентрацію, аби повноцінно розпочати управління арештованими активами “Татнєфті”.
 • Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на 20 млн фунтів (23 млн євро). Медіа повідомили про виділення Бельгією 9 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури навколо Харкова. “Укренерго” та KfW підписали грантову угоду на 45 млн євро на відбудову підстанцій та їхній захист.

 

 
 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні