DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
17.02.2025

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Шановні підписники! У зв’язку з призупиненням фінансування всіх програм зовнішньої допомоги США на 90 днів, тижневий огляд “Війна рф проти України: енергетичний вимір”, який готувався в межах проєкту USAID “Прозорість
Енергетичного Сектору”, тимчасово виходитиме в обмеженому форматі, як резюме основних подій у секторі.

Разом з тим, ГО “Діксі Груп” підготувала для підписників опитник для отримання зворотного зв’язку щодо пріоритетних тематичних розділів огляду, які варто продовжувати висвітлювати. Це дозволить команді співвіднести інтереси читачів з наявними ресурсами і розробити оптимальний формат тижневого огляду на час призупинення підтримки USAID.

Хочемо подякувати нашій аудиторії за сталий інтерес до тижневого огляду “Війна рф проти України: енергетичний вимір”. Також хочемо Вас запевнити, що будемо шукати можливості і надалі випускати цей інформаційноаналітичний продукт, щоб оперативно та якісно задовольняти інтерес нашої аудиторії.

Опитник українською мовою (для україномовних читачів) 

10 – 16 лютого 

  • 11 лютого росія завдала комбінованого удару по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині, застосувавши до 19 ракет різних типів і 124 ударні безпілотники. Внаслідок ворожої атаки було пошкоджено виробничі потужності “Нафтогазу” на Полтавщині, без газопостачання залишилися 9 населених пунктів Миргородського району. “Укренерго” терміново застосувало екстрені відключення електроенергії для мінімізації наслідків для енергосистеми.
  • Уночі 16 лютого росія атакувала безпілотниками ТЕЦ у Миколаєві, залишивши без теплопостачання 100 000 абонентів; в місті розгорнуто 67 пунктів незламності, підключено модульні котельні в медзакладах.
  • За інформацією Міненерго, протягом тижня електропостачання було відновлено для 129 890 споживачів.
  • 11 лютого внаслідок ворожих обстрілів знеструмлено одну з двох ліній живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС Міненерго. Заплановану ротацію команди МАГАТЕ, яка перебуває на ЗАЕС, було скасовано через інтенсивну військову активність у регіоні.
  • 14 лютого росія здійснила дронову атаку на Новий безпечний конфайнмент (НБК), що містить залишки реактора, зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Команда МАГАТЕ на ЧАЕС зафіксувала значні пошкодження, зокрема пробоїну діаметром близько шести метрів і ушкодження обладнання та електричних кабелів. Станом на ранок 17 лютого радіаційний фон на НБК та на території ЧАЕС залишається стабільним.
  • Загальна сума прямих збитків, завданих інфраструктурі України внаслідок повномасштабного вторгнення рф, станом на листопад 2024 року сягнула майже 170 млрд дол. підрахунки KSE Institute.
  • Через похолодання та зростання споживання протягом 1012 лютого вперше у 2025 році були застосовані обмеження постачання електроенергії для промисловості та бізнесу, які тривали протягом 35 годин або 21% тижня.
  • Комерційний експорт електроенергії з України здійснювався лише 10 лютого та за тиждень впав на 98% до 0,4 тис. МВт·год, тоді як імпорт зріс на 58% до 68,5 тис. МВт·год.
  • Місячний індекс Base РДД (ринок двосторонніх договорів) на лютий залишився на рівні 5 413,8 грн/МВт∙год (+1,6% до індексу січня).
  • Внаслідок зростання попиту на ринку, середньогодинна ціна електроенергії на ринку “на добу наперед” (індекс Base РДН) за тиждень зросла до 5 887,7 грн/МВт∙год (+5,4%); сумарний обсяг реалізації зріс до 752,3 тис. МВт∙год (+2,3%).
  • Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про виділення субвенції у розмірі 100 млн євро місцевим бюджетам для відновлення критично важливої інфраструктури, забезпечення енергетичної стійкості та модернізації сфери комунальних послуг. Обласні військові адміністрації завершують оцінку поданих заявок і визначать фіналістів для отримання фінансування.
  • Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який розблоковує добудову 3го та 4го блоків Хмельницької АЕС, дозволяючи «Енергоатому» закупити обладнання (реактори) з Болгарії.
  • Угорська компанія MET Gas and Energy Marketing AG веде переговори з ТОВ “Оператор ГТС України” щодо організації транзиту газу з Угорщини до невизнаного Придністров’я через Україну молдовські медіа.
  • Станом на 15 лютого в українських підземних сховищах зберігалось 2,4 млрд куб. м газу, або 8% від сукупного робочого обсягу, відбори склали 485,5 млн куб. м (0,1% порівняно з попереднім тижнем).
  • 1014 лютого оператор ПСГ АТ “Укртрансгаз” закупив на біржі 45,2 млн куб. м газу за середньозваженою ціною 31,3 грн за куб. м без ПДВ. Газ буде поставлено в лютомуквітні 2025 року.
  • Генеральний директор “Оператора ГТС України” Дмитро Липпа оголосив, що завершить свою роботу після опалювального сезону 2024/2025, наглядова рада компанії оголосила про початок конкурсного відбору нового генерального директора.
  • Друга в Україні компанія експортувала 27,4 тис. куб. м біометану через українськопольський кордон до Німеччини.
  • ПАТ “Укрнафта” завершує розробку п’ятирічного інвестиційного плану, який передбачає будівництво до 2028 року близько 1 ГВт нових потужностей (gastopower, ВДЕ, установки зберігання) голова Наглядової ради компанії Данкан
    Найтінгейл.
  • Федеральна рада Швейцарії затвердила Програму співпраці з Україною на 20252028 роки, в межах якої на економічне відновлення, захист цивільного населення та розвиток енергозабезпечення та водопостачання буде спрямовано 1,5 мільярда франків.
  • Європейський інвестиційний банк виділив грант у розмірі 16,5 мільйона євро, спрямований інтеграцію систем виробництва електроенергії з ВДЕ у школах та лікарнях, відремонтованих коштом муніципальних позик ЄІБ.
  • Південна Корея через ПРООН виділить 20 млн доларів на відновлення прифронтових областей України в межах нового проєкту «Від гуманітарної допомоги до раннього відновлення в Херсонській, Сумській та Запорізькій областях».

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні