Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
Шановні підписники! У зв’язку з призупиненням фінансування всіх програм зовнішньої допомоги США на 90 днів, тижневий огляд “Війна рф проти України: енергетичний вимір”, який готувався в межах проєкту USAID “Прозорість
Енергетичного Сектору”, тимчасово виходитиме в обмеженому форматі, – як резюме основних подій у секторі.
Разом з тим, ГО “Діксі Груп” підготувала для підписників опитник для отримання зворотного зв’язку щодо пріоритетних тематичних розділів огляду, які варто продовжувати висвітлювати. Це дозволить команді співвіднести інтереси читачів з наявними ресурсами і розробити оптимальний формат тижневого огляду на час призупинення підтримки USAID.
Хочемо подякувати нашій аудиторії за сталий інтерес до тижневого огляду “Війна рф проти України: енергетичний вимір”. Також хочемо Вас запевнити, що будемо шукати можливості і надалі випускати цей інформаційно–аналітичний продукт, щоб оперативно та якісно задовольняти інтерес нашої аудиторії.
Опитник українською мовою (для україномовних читачів)
17 – 23 лютого
- За минулий тиждень росія в ході своїх атак застосувала майже 1150 ударних безпілотників, понад 1400 керованих авіабомб та 35 ракет різних типів – Президент України Володимир Зеленський.
- Протягом шести днів тижня (17-21 та 23 лютого) електропостачання було відновлено для 319 215 споживачів – Міненерго.
- Радіаційний фон на проммайданчику Нового Безпечного Конфайнменту (НБК) та Чорнобильської АЕС залишається у межах норми, роботи з ліквідації наслідків атаки 14 лютого тривають – ДСП “Чорнобильска АЕС”.
- Уряд спрямував понад 1,5 млрд грн на підтримку в безпечному стані укриття ЧАЕС після останньої атаки, збільшивши фінансування на 139 млн порівняно з 2024 роком.
- Кабмін затвердив план впровадження національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, тестовий запуск системи планується у 2028 році.
- Експорт електроенергії з України відбувався лише 23 лютого і за тиждень зріс у 2,6 раза (до 1 тис. МВт·год), імпорт також продовжував збільшуватись (68,5 тис. МВт·год, +8%).
- Місячний індекс Base РДД (ринок двосторонніх договорів) на березень сформувався на рівні 5 665 грн/МВт∙год (+4,6% до індексу лютого).
- Середньогодинна ціна електроенергії на ринку на добу наперед (РДН) зросла до 6 139,4 грн/МВт∙год (+4,3%).
- Кількість дефіцитних розрахункових періодів (годин) на ринку на добу наперед збільшилась до 31,6% (порівняно із 9% попереднього тижня).
- Кабінет Міністрів схвалив План пріоритетних дій Уряду на 2025 рік, який, серед іншого, включає ухвалення дорожньої карти відокремлення надбавки на відновлювану енергію від тарифу на передачу та прийняття закону про посилення гарантій незалежності НКРЕКП.
- НКРЕКП розпочала розслідування щодо потенційних маніпуляцій на балансуючому ринку електроенергії, які могли вплинути на визначення розрахункової ціни небалансів.
- Фізичний імпорт газу з Угорщини за звітний тиждень (16–22 лютого) становив 65,4 млн куб. м (+13,8%), зі Словаччини – 86,3 млн куб. м (+18,5%), з Румунії – 2,7 млн куб. м (–63,9%), а з Польщі – 21,3 млн куб. м (+36,8%).
- Кабінет Міністрів, враховуючи вплив російських обстрілів на українську газову інфраструктуру, доручив НАК “Нафтогаз України” розробити стратегію імпорту газу для покриття можливого дефіциту в газотранспортній системі.
- Станом на 22 лютого в українських ПСГ зберігалось 1,9 млрд куб. м газу (6,8% від сукупного робочого обсягу) обсяги відборів за тиждень склали 481 млн куб. м (–0,9% порівняно з попереднім тижнем).
- Минулого тижня АТ “Укртрансгаз” (оператор газосховищ) закупив 47,6 млн куб. м імпортного природного газу за середньозваженою ціною 31 грн за куб. м (без ПДВ).
- Міненерго оприлюднило проєкт Водневої стратегії України на період до 2050 року та звіту про його стратегічну екологічну оцінку.
- За даними медіа, середня вартість бензину А–95 зросла на 0,03 грн до 56,90 грн/л., а преміальний А–95 подорожчав на 0,13 грн до 60,19 грн/л грн/л.
- Місія МВФ та представники влади України розпочали переговори щодо сьомого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF). До сьомого перегляду Україна має виконати 12 структурних маяків у фінансовому та фіскальному секторі, а також сфері державного управління. Результатом успішного перегляду програми стане отримання Україною фінансування в розмірі близько 917,5 млн доларів США.
- Україна та Молдова підписали Меморандум про співробітництво у сфері європейської інтеграції. Документ передбачає обмін знаннями, досвідом та практиками для успішної підготовки до вступу та набуття повноправного членства в Європейському Союзі.