23.12.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
16 – 22 грудня
- Для захисту енергетичної інфраструктури Україна потребує ще 19 систем протиповітряної оборони. Без додаткових засобів ППО є ризик втратити 4-5 ГВт потужностей АЕС – Президент Зеленський.
- Через ворожі обстріли відключилась одна з двох ліній електропередачі, що з’єднують тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України – Міненерго
- Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає створення загального фонду публічних інвестицій, який буде розподілятися Стратегічною інвестиційною радою.
- Україна відновила комерційний експорт електроенергії в незначних обсягах (1 тис. МВт·год), імпорт за тиждень зріс на 3% (102 тис. МВт·год).
- Внаслідок потепління та зростання пропозиції на ринку, індекс Base РДН знизився до 5 475,5 грн/МВт∙год (-8,7%)
- Регулятор затвердив тариф на передачу електроенергії на 2025 рік на рівні 686,23 грн/МВт∙год (+30% в порівнянні з минулим роком).
- Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт про будівництво енергоблоків No3 і No4 Хмельницької АЕС через відсутність підтримки і критику щодо ризиків для держави та використання російського обладнання.
- Україна не продовжуватиме транзит російського газу, але готова розглянути варіанти транзиту газу інших країн за умови, що росія не отримуватиме за нього коштів принаймні до завершення війни – Президент Зеленський.
- Fitch підтвердило кредитний рейтинг «Нафтогазу» на рівні «СС», що перевищує суверенний рейтинг України («RD»).
- Уряд затвердив порядки моніторингу обсягів та якості нафти, нафтопродуктів та LPG відповідно до вимог актів європейського законодавства.
- Великобританія ввела санкції, спрямовані проти 20 суден тіньового флоту, що перевозять російську нафту в обхід режиму граничних цін.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.