Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 22 – 28 січня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
29.01.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

22 28 січня

Резюме 

 • 25 січня “Нафтогаз” повідомив про тимчасову недоступність сайтів та колцентрів ГПК “Нафтогаз України” та ТОВ “Газорозподільні мережі України” через кібератаку на один з дата-центрів.
 • 27 січня рф вдарила двома ракетами “Іскандер-М” по промисловому обʼєкту в Кременчуцькому районі, масштабну пожежу ліквідовували 14 годин. Ймовірно, мова про Кременчуцький НПЗ.
 • Cтаном на 29 січня через бойові дії та технологічні порушення знеструмлено 346 населених пунктів.
 • Ситуація з ядерною безпекою на Запорізькій АЕС залишається нестабільною з “дуже реальними” загрозами великої аварії – гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. За інформацією “Енергоатома”, найближчим часом спливає дозволений виробником шестирічний термін перебування ядерного палива в усіх реакторах ЗАЕС.
 • У 2023 році введено у роботу близько 350 МВт нових потужностей ВДЕ – міністр енергетики Герман Галущенко. АЕС було вироблено електроенергії на 10% більше, ніж планувалося, ГЕС перевищили прогноз на 37%.
 • Місячний індекс Base ринку двосторонніх договорів на січень залишився на рівні 3 752,3 грн/МВт∙год, індекс на лютий становив 3 276,4 грн/МВт∙год (-12,7%). На ринку “на добу наперед” індекс Base РДН знизився до 3 606,9 грн/МВт∙год (-7,0%).
 • Імпорт електроенергії продовжував ріст до 41,9 тис. МВт∙год (+29% до попереднього тижня).
 • Вартість послуги із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів за 2023 рік склала близько 144,6 млрд грн – “Гарантований покупець”. Водночас, рівень оплати “ГарПока” перед виробниками електроенергії з ВДЕ за 2023 рік – 60,05%.
 • Україна та Словаччина домовились пришвидшити реконструкцію інтерконектора “Мукачево – Вельке Капушани”.
 • Прем’єрміністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що транзит російського газу через українську ГТС ймовірно продовжиться після 2024 року. Як уточнили в КМУ, контракт з російською стороною продовжуватись не буде, “Україна може говорити з європейською країною (членом ЄС) про використання своєї газотранспортної мережі”.
 • Держенергоефективності запропонувало проєкт змін до порядку функціонування реєстру біометану. Зокрема, передбачено поширення дії реєстру на стиснений та скраплений біометан.
 • Уряд спростив порядок використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на фінансування інших проєктів, зокрема громади зможуть подавати регіональні проєкти відновлення напряму до міністерств через систему DREAM.
 • Кабмін оновив статут “Нафтогазу” з метою приведення його у відповідність з положеннями Закону “Про акціонерні товариства”.
 • Змінами до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив знову припинено обіг палив екологічного класу Євро-3 та Євро-4, що був тимчасово дозволений в умовах воєнного стану. Також заборонено продаж етилованого бензину.
 • Мініфраструктури разом з Проєктом енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID продовжують імплементувати проєкти розподіленої генерації. На додачу до першої когенераційної установки у Хмельницькій області буде закуплена ще 91 установка для 32 міст та двох університетів.
 • Група ДТЕК запустила в експлуатацію сонячну і вітрову електростанції в Румунії, які разом з Тилігульською ВЕС у Миколаївській області мають зміцнити енергетичну безпеку України та пришвидшити інтеграцію енергетичних ринків з ЄС.

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні