Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 15 – 21 січня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
22.01.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

15 21 січня

Резюме 

 • Cтаном на 22 січня через бойові дії та технологічні порушення в Україні залишались знеструмленими 373 населених пунктів.
 • Зокрема, внаслідок ударів 18 січня пошкоджено лінії електропередачі та теплові мережі у Херсоні, обмежено роботу ТЕЦ, а без тепла опинились близько 15 будинків.
 • Окупанти знову встановили міни по периметру Запорізької ЗАЕС – МАГАТЕ. Також росіяни не будуть впроваджувати комплексний план технічного обслуговування ЗАЕС протягом 2024 року.
 • Однією із причин знеструмлень були несприятливі погодні умови, зокрема ожеледь на дротах повітряних ЛЕП діаметром 60-89 мм, що є рекордом за 80 років.
 • 20 січня після тривалого ремонту до роботи повернуто блок ТЕС “Центренерго” потужністю 160 МВт. Попит на електроенергію покривався власним виробництвом та імпортом зі Словаччини, Румунії, Молдови та Польщі (32,6 тис. МВт∙год, +5% до попереднього тижня).
 • 16 січня вперше відбулися спільні добові аукціони з розподілу пропускної спроможності між Україною та Польщею на платформі JAO. Спільні аукціони між Україною та Румунією відбуваються з листопада 2023 року на платформі “Укренерго”, в напрямку Словаччини та Угорщини очікується завершення технічних та організаційних питань з боку JAO та операторів. 
 • Оператори газотранспортних систем України, Молдови, Греції, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини підписали Меморандум про співпрацю у створенні «Вертикального коридору». Синергія між LNG-терміналами, Трансбалканським трубопроводом, українськими сховищами і споживачами у Центральній Європі дозволить розширити потужності для транспортування з півдня на північ (понад 7 млрд куб. м).
 • У держбюджеті-2024 на житлово-комунальні субсидії закладені 50 млрд грн для 3 млн домогосподарств – прем’єрміністр Денис Шмигаль.
 • АМКУ оштрафував дві компанії групи “Нафтогаз” на загальну суму понад 1,744 млрд грн за справами про порушення конкуренції на ринку газу.
 • Уряд ухвалив рішення, яке надає дозвіл «Укренерго» на розроблення проєкту землеустрою для потреб будівництва нової лінії електропередач із Дністровської ГАЕС до підстанції «Вінницька».
 • Також Кабінет Міністрів затвердив порядок проведення сертифікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок.
 • НКРЕКП затвердила Порядок функціонування платформ інсайдерської інформації (впровадження вимог REMIT). Такі платформи є важливим для моніторингу оптових енергетичних ринків та запобіганню зловживанням на них.
 • Через онлайн-платформу AidEnergy, створену Міненерго, подано понад 13 тис. запитів і розподілено 3,8 тис. позицій обладнання, наданого партнерами у межах гуманітарної допомоги.
 • 15 січня міністр енергетики Герман Галущенко та керівництво ПРООН обговорили нову програму співпраці «Build back greener», що передбачає коротко- та довгострокові проєкти «зеленої» трансформації енергетичного сектору.

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні