Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert - тижневик | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
26.08.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

 

19 – 25 серпня 


Резюме

  • 26 серпня рф здійснила черговий масований обстріл енергетичної інфраструктури  України. Зафіксовано пошкодження енергооб’єктів у Київській, Запорізькій, Вінницькій, Львівській, ІваноФранківській, Житомирській областях, загалом постраждали 15 регіонів. “Укренерго” застосувало екстрені відключення
    електроенергії для стабілізації енергосистеми. Голови ОВА отримали завдання розгорнути за потреби Пункти Незламності.
  • рф продовжує шантажувати ядерною загрозою і на своїй території. Так, рф повідомила МАГАТЕ про виявлення залишків безпілотника за 100 метрів від сховища відпрацьованого ядерного палива на території Курської АЕС.
  • “Укренерго” завершує будівництво першої черги антидронового захисту на 41 об’єкті високовольтного обладнання, тоді як Держвідновлення облаштовує системи захисту для ще 22 підстанцій. Проєкт фінансується коштом міжнародних фінансових організацій, зокрема МБРР, ЄІБ, ЄБРР та KfW.
  • Розпочато імплементацію Формули миру з напряму “Енергетична безпека”. На конференції за участю понад 40 країн обговорили захист і відновлення енергосистеми України, перехід до “зеленої” енергетики та енергетичну незалежність, а також ухвалили спільне комюніке про співпрацю в енергетиці та захисті інфраструктури.
  • Протягом 1921 серпня через підвищення температури та, відповідно, зростання споживання, “Укренерго” застосовувало планові обмеження споживання електроенергії. Відключення застосовувались для промислових та побутових споживачів у вечірні та нічні години та тривали сукупно 12% годин тижня. Для збалансування енергосистеми було збільшено комерційний імпорт електроенергії на близько 10%
  • 23 серпня до енергосистеми було приєднано енергоблок АЕС потужністю 1 000 МВт. Це дозволило усунути дефіцит та уникнути обмежень для споживачів. При цьому, щоб збалансувати профіцит у денні години, починаючи з 25 серпня Україна планувала відновити експорт електроенергії до сусідніх країн. 
  • “Укренерго” провело другий спецаукціон на придбання автоматичних резервів відновлення частоти (аРВЧ) строком на 5 років. Закуплено два види послуг: 579 МВт резервів на послугу завантаження та 421 МВт симетричного резерву. Усі 35 учасників аукціону, які зробили 807 пропозицій, отримають контракти на 5 років з можливістю до жовтня 2025 року побудувати нові електроустановки і пройти сертифікацію обладнання.
  • ВРУ ухвалила закон про впровадження “розумних мереж”, який, зокрема, передбачає, що в 2024 році “Укренерго” має використати кошти від розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів для погашення боргів: 50% піде на балансуючий ринок електроенергії, а решта 50% на виплати ДП “Гарантований покупець” для підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел.
  • Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних зобов’язань щодо постачання газу виробникам теплової енергії до 30 квітня 2025 року.

 

 
 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні