22.07.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик 22.07.2024
15 – 21 липня
Резюме
- В ніч на 20 липня ворог атакував дронами об’єкти “Укренерго” в трьох областях.
- Також росія активізувала поширення дезінформації. Серед фейків – повідомлення про нібито аварію на ПУАЕС та постачання електроенергії в Польщу.
- В енергосистемі зберігався значний дефіцит, зафіксовано аварійні відключення. Планові обмеження споживачів тривали протягом 96% годин тижня.
- Схвалено Стратегію розвитку розподіленої генерації до 2035 року.
- Почала працювати урядова «гаряча лінія» 15–49 з енергетичних питань. Також запущено програми пільгового кредитування домогосподарств, ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для ВДЕ–генерації та установок зберігання енергії.
- Уряд розширив перелік критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання, на 20–км зону від лінії фронту та кордонів з рф і білоруссю.
- Верховна Рада прийняла закони про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення, про підвищення ставок акцизного податку на пальне до мінімальних рівнів у ЄС, а також ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про основні засади державної кліматичної політики».
- Також прийнято закони, які звільняють від ввізного мита та ПДВ машини для розмінування, генератори, обладнання для вітрової та сонячної генерації та великі акумулятори.
- Через додаткові санкції проти “Лукойлу” припинено транзит нафти компанії до Словаччини.
- Серед перших угод в рамках Ukraine Investment Framework – грант на 100 млн євро між KfW та НЕК “Укренерго” на реконструкцію, відновлення та розширення інфраструктури.
- ЄБРР надасть 200 млн євро кредиту на підтримку “Нафтогазу” у створенні стратегічних резервів газу і підтримку енергетичної безпеки.
- Литовські енергокомпанії передадуть черговий транш обладнання на 50+ млн
євро.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.