Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 9 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
09.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 9 березня

Резюме

— Вночі 9 березня рф здійснила чергову масовану повітряну атаку по енергетичній інфраструктурі, випустивши 81 ракету різного типу та 8 ударних БПЛА. Силами оборони було знищено 34 крилаті ракети та 4 дрони, ще 8 ракет внаслідок організованої протидії не досягли своїх цілей.

— Міністр енергетики Герман Галущенко заявив про обстріли енергооб’єктів в Київській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській та Житомирській областях. Також повідомляється про влучення в об’єкти інфраструктури на Кіровоградщині, Одещині, Вінниччині, Івано-Франківщині, місті Києві.

— ДТЕК повідомила про обстріли 3-х ТЕС, обладнання зазнало серйозних пошкоджень. У Києві 40% споживачів залишились також без теплопостачання, у Харкові та Житомирі об’єкти критичної інфраструктури перейшли на роботу на генераторах.

— За словами голови правління “Укренерго” Володимира Кудрицького, є пошкодження як теплових електростанцій, так і підстанцій “Укренерго”, а також магістральних мереж. Обмеження будуть застосовані у Житомирській, Харківській та Одеській областях.

— Внаслідок ракетних ударів відключилась остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Як повідомив “Енергоатом”, станція знеструмлена і перейшла в режим блекауту, 5-й та 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан, увімкнулись 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб. Запасів пального для їхньої роботи вистачить на 10 діб.

— Президент Володимир Зеленський на зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем заявив, що ЗАЕС повинна повернутися під контроль України і що це питання глобальної безпеки. 

— Україна досі потребує додаткових поставок обладнання – замміністра енергетики Ярослав Демченков. “Ми маємо особливо гостру потребу у високовольтному обладнанні, зокрема трансформаторах, розподільній газовій генерації та іншому енергетичному обладнанні”. Необхідно відновити стаціонарні схеми енергопостачання для всіх регіонів – голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький.

— До Фонду підтримки енергетики України, створеного у квітні 2022 року, надійшли 151 млн євро. Із них для потреб постраждалих енергокомпаній розподілені близько 138 млн євро.

— Служба безпеки спільно з Бюро економічної безпеки викрили схему привласнення промислових обсягів газу.

— Регулятор відзначає позитивну динаміку виконання ОСР вимог щодо дотримання графіків відключень та належного інформування про перерви в електропостачанні. Більшістю ліцензіатів НКРЕКП публікують коректні та зрозумілі для споживачів графіки, в них зазначається початок та кінець відключень.

 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні