Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 8 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
08.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 8 березня

Резюме

— У лютому 2023 року відсутність дефіциту електроенергії призвела до пожвавлення економічної активності – Макроекономічний огляд НБУ.

— За інформацією “Укренерго”, ситуація в енергосистемі стабільна, дефіцит потужності відсутній 25 днів поспіль і наразі не прогнозується. Сезонне зниження споживання, відновлення роботи деяких генеруючих потужностей, забезпеченість ресурсом гідрогенерації та стрімке зростання ВДЕ дозволило сформувати резерв потужності, що підвищує рівень надійності електропостачання та операційної безпеки.

— Незважаючи на війну, повна інтеграція ринку електроенергії до спільного ринку ЄС залишається пріоритетним завданням – заступник міністра енергетики Ярослав Демченков. Україна розраховує на подальше розширення можливостей для комерційного обміну електроенергією, експорт надасть підтримку фінансовій стабілізації ринку України та допоможе ЄС відмовитися від російських енергоресурсів.

— За даними ЗМІ, голова наглядової ради АТ “Магістральні газопроводи України” (материнська компанія ТОВ “Оператор ГТС України”) Уберт Беттонвіль склала свої повноваження. У відповідному листі вона вказала причиною відставки небажання окремих членів НР застосовувати стандарти ЄС та принципи корпоративного управління.

— Спеціалізована антикорупційна прокуратура попросила Вищий антикорупційний суд змінити запобіжний захід ексголові правління “Нафтогазу” Андрію Коболєву, збільшивши суму застави до 365 млн грн. Сам підозрюваний зміг зібрати і сплатити орієнтовно половину від 229 млн грн застави, яку встановив суд.

— НКРЕКП схвалила проєкт змін, який дозволить розблокувати затвердження послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з ВДЕ, та опублікувала короткий огляд рішень протягом воєнного стану.

— Уряд спростив процедуру отримання Зоною відчуження ЧАЕС протипожежного обладнання на суму 1,1 млн євро як гуманітарної допомоги. Також схвалено проєкт Грантової угоди з Японським агентством міжнародного співробітництва (22,44 млрд японських єн) для реалізації програми екстреного відновлення.

— ОАЕ долучаться до програми із заміни ламп розжарювання на LED-лампи. Україні запропонували поставити 5 млн LED-ламп, перша партія має надійти найближчим часом.

 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні