Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 16 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
16.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 16 березня

Резюме

За 6 місяців (вересень 2022 року – березень 2023 року) сили протиповітряної оборони України збили близько 700 ракет та понад 650 дронів-камікадзе, які росія випустила по об’єктах енергетичної інфраструктури.

— З початку війни спроби атакувати ІТ-системи “Укренерго” виросли у десятки разів, фахівці з кіберзахисту щодня стикаються з сотнями спроб кібератак.

— Енергосистема України працює стабільно. Через значні пошкодження зберігаються мережеві обмеження у Житомирській, Київській областях та у місті Київ, внаслідок чого застосовуються відключення.

— У першу річницю з моменту синхронізації ОЕС України з ENTSO-E підбито перші підсумки, як це допомогло підвищує надійність роботи енергосистем. Так, у період регулярних масованих ракетних атак рф обсяги технологічних перетоків електроенергії з ЄС сягали 2 ГВт, а імпорт – 560 МВт. За доступ до міждержавних перетинів та в рамках покладених на експортерів спецобов’язків Україна отримала додаткові 8,7 млрд грн.

— Уряд та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали меморандум про підтримку пріоритетних проєктів будівництва та реконструкції енергетичної інфраструктури, а також відновлення об’єктів ВДЕ. Крім того, передбачено співпрацю з підготовки судових позовів проти росії для стягнення компенсації за завдані збитки.

— Польща розглядає енергетичну співпрацю з Україною за кількома напрямками – прем’єрміністр країни Матеуш Моравецький. Мова йде про розвідку газових родовищ на заході України, запуск інтерконектора “ХАЕС – Жешув” та проєкт інтерконектора “РАЕС – Хелм”.

— НАБУ і САП скерували до суду перший епізод так званої справи “Роттердам+” за обвинуваченням шістьох осіб у завданні споживачам електроенергії збитків на понад 19 млрд грн у 2016-2017 роках.

— Прокуратура в інтересах держави звернулася до суду з позовом про розірвання договору концесії харківської ТЕЦ-2 “Есхар” з компанією бізнесмена Павла Фукса, який перебуває під санкціями.

— Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підтвердив, що парламент збирається ліквідувати Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА). Головна претензія до відомства – непрозора реалізація майна.

 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні