Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд
Огляд за 13 березня
Резюме
— 11 березня військові рф завдали удару (попередньо – модифікованими ракетами С-300) по об’єкту життєзабезпечення у місті Запоріжжя. Станом на 13 березня внаслідок ворожих артилерійських обстрілів є пошкодження мереж у прифронтових районах Харківської та Херсонської областей.
— В.о голови Держатомрегулювання Олег Коріков повідомив, що на окупованій ЗАЕС відбувається несанкціонована зміна проєктного стану ядерних установок. Зафіксовано втручання у роботу систем тепло- та електропостачання, будуються невідомі споруди біля резервної електростанції блока № 6. Внутрішній кризовий центр на майданчику ЗАЕС розкомплектований і не має зв’язку із зовнішнім кризовим центром у Запоріжжі.
— Енергосистема працює без дефіциту. Через перевантаження обладнання діють аварійні відключення в деяких районах Києва та Київської області. На Житомирщині та Харківщині у пікові години можливе застосування графіків погодинних відключень. У Миколаївській області завершене приєднання усіх побутових споживачів, які залишалися без електроенергії внаслідок бойових дій.
— “Нафтогаз” надав нову пропозицію щодо реструктуризації виплат за єврооблігаціями 2022 та 2026 року. Крім того, у презентації для кредиторів викладено основні джерела постачання газу в опалювальному сезоні 2022/2023 рр. (13,9 млрд куб. м): 1 млрд куб. м покривається імпортом, 5,3 млрд куб. м – ресурсом зі сховищ, 7,6 млрд куб. м – видобутком “Укргазвидобування”.
— Імпортні операції “Нафтогазу” були профінансовані за рахунок підтримки ЄБРР (225 млн євро кредиту), Канади (323 млн євро допомоги) та Норвегії (189 млн євро гранту). Також компанія надала інформацію про власну частку на ринку – 81%.
— Українці отримали уже 12 мільйонів LED-ламп в обмін на старі лампи розжарювання, що дає змогу заощадити до 600 МВт енергії – Президент Володимир Зеленський.
— Уряд виділив із резервного фонду держбюджету 5 млн грн на реалізацію експериментального проєкту з будівництва та ремонту енергетичної інфраструктури. Кошти отримає Державне агентство відновлення та розвитку, яке працюватиме в координації з Міненерго, ДСНС, Генштабом ЗСУ та операторами критичної інфраструктури.
— Кабінет міністрів удосконалив процедуру формування переліку територій, на яких ведуться бойові дії або які тимчасово окуповані агресором.
— НКРЕКП відклала розгляд рішень про підвищення тарифів на розподіл електроенергії, а також планує розглянути у березні підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.