Війна росії проти України: енергетичний вимір (щоденно оновлюваний DiXi Group alert)
Огляд за 16 лютого
Резюме
— Вночі 16 лютого росія завдала чергового масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури. Повідомляється про влучання на півночі, заході України, а також у Дніпропетровській та Кіровоградській областях.
— У Львівській області підтверджено удар 3 ракетами по об’єкту критичної інфраструктури, від якого не залежить подача електроенергії регіону. Також ураження об’єктів інфраструктури зафіксовано у місті Кременчук (Полтавська обл.) та у Кропивницькому районі (Кіровоградська обл.).
— Атака не призвела до необхідності обмеження споживання електроенергії. За інформацією “Укренерго”, 16 лютого дефіцит потужності в енергосистемі відсутній. Мережеві обмеження через пошкоджену інфраструктуру діють в Одеській області.
— За словами виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, відсутність обмежень зумовлена комбінацією факторів: виходом з ремонту блоків ТЕС та АЕС, теплою погодою, додатковими потужностями ВДЕ та паводком.
— В ході пресконференції із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне отримати підтримку шведських партнерів у створенні мережі сучасних сміттєпереробних заводів. За його словами, “зелена” трансформація енергетики – це той напрямок, у якому разом можна досягти “історичних результатів”.
— Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна і Туреччина зосередяться на пошуку безпечного розташування для плавучих електростанцій, які могли б збільшити виробництво електроенергії для окремих українських регіонів.
— Уряд перерозподілив повноваження у сферах відновлюваної енергетики та енергоефективності між Мінрегіоном, Міненерго та Держенергоефективності. Зокрема, на Мінрегіон формування та реалізацію державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, рідких та твердих альтернативних видів палива, енергоефективності. За Міненерго залишено формування та реалізацію державної політики у сфері ВДЕ та газоподібних альтернативних видів палива.
— Нардеп “ОПЗЖ” Юрій Бойко може володіти низкою українських енергопідприємств через офшор із Кайманових островів – розслідування Bihus.Info.