RuAssetsWatch: моніторинг ініціатив щодо конфіскації російських активів для відбудови України (вересень) | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
10.10.2023

RuAssetsWatch: моніторинг ініціатив щодо конфіскації російських активів для відбудови України

Детальний опис ситуації та аналіз – вересень 2023 року

— Міністерства фінансів та юстиції США зібрали у Вашингтоні учасників Міжнародної робочої групи «Російські еліти, довірені особи та олігархи» (REPO), щоб посилити зусилля із застосування санкцій і підтримати поточні ініціативи щодо конфіскації активів російських олігархів.
— Міжнародні експерти наводять переконливі аргументи, що саме багатомільярдні заморожені суверенні активи рф, що перебувають в іноземних юрисдикціях, мають працювати на відбудову української критичної інфраструктури, цивільних будинків, шкіл та лікарень, а також для компенсацій жертвам російської агресії. 
— ЄС продовжує політику посилення контролю за виконанням санкційта запобіганням порушень санкційного режиму. Європейська комісія видала Керівництво для компаній-експортерів, як перевіряти ділових партнерів на предмет обходу ними санкцій запроваджених проти росії. Зокрема, інструкція вказує, що мають робити європейські експортери під час комплексної перевірки своїх торгових операцій, щоб не порушити санкції ЄС. 
— ЄС готується запровадити новий 12-й пакет санкцій проти росії. Нові обмежувальні заходи, які можуть бути представлені вже наступного місяця, ймовірно, включатимуть заборону на імпорт російських діамантів, а також, можливо, пропозицію використовувати прибутки, отримані від заморожених активів центрального банку рф, для допомоги Україні.
— Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії («група Єрмака-МакФола»), опублікувала аналітичний документ «Використання енергетичних санкцій для скорочення тривалості війни». Серед іншого, експертами запропоновано посилити
дотримання обмеження цін на російську нафту та обмежити використання росією «тіньового флоту» танкерів.
— Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) застосувало санкції до п’ятьох юридичних та двох фізичних осіб з Ірану, КНР, Гонконгу, Туреччини та ОАЕ, які беруть участь у закупівлі чутливих запчастин для програми Ірану з виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
— США заарештували громадянина рф за незаконне придбання значної кількості виробленої в США мікроелектроніки подвійного призначення для постачання в росію. Мін’юст США повідомив, що той порушив законодавство, використовуючи мережу підставних компаній як частину мережі контрабанди в росію американських технологій подвійного призначення, зокрема прицілів, окулярів
нічного бачення, теплової оптики та систем озброєння.
— АРМА нарешті відкрило Реєстр арештованих активів, а ФДМУ запустив у тестову експлуатацію Реєстр санкційних активів. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління цими активами та забезпечать громадський контроль за роботою уповноважених державних органів.
— Також АРМА виступило із законодавчою ініціативою щодо удосконалення процесу управління арештованими активами: виключити норму, якою передбачено вимогу до управителя погоджувати свої дії з власником арештованого майна.  
 

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні