«Реформа начисто» (повна версія документу щодо аналізу впровадження Директиви 2010/75/ЄС)
Аналіз потенційного впливу (ex ante) впровадження Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення) в енергетичному секторі України
Дослідження було проведено протягом квітня 2021 року – серпня 2022 року. Основним завданням дослідження є визначення оптимального сценарію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення з урахуванням різних соціально-економічних, політичних, фінансових чинників та, наскільки можливо, з урахуванням стану війни, в якому опинилася Україна після 24 лютого 2022 року внаслідок повномасштабного вторгнення рф.
До сфери охоплення даного дослідження включено галузі енергетичного сектору, які віднесені до категорії «Енергетика» у Додатку І Директиви 2010/75/ЄС, тобто виробництво енергії (великі спалювальні установки), коксохімічну та нафтогазопереробну промисловість.
Розділ 1 присвячений аналізу особливостей політики ЄС у сфері запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення в контексті глобального тренду декарбонізації, а також чинного національного законодавства у сфері промислового забруднення та стану впровадження Директиви 2010/75/ЄС в Україні.
У Розділі 2 висвітлено досвід впровадження Директиви 2010/75/ЄС в обраних країнах ЄС (Німеччині, Польщі, Чехії і Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії), включаючи обсяги інвестицій, витрачених на екологічну модернізацію підприємств, та отриманий екологічний ефект.
У Розділі 3 авторами проаналізовано три можливі сценарії реалізації політики щодо зменшення, запобігання та контролю промислового забруднення.
Публікацію підготовлено завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП».
За зміст інформації несе виключну відповідальність ГО «ДІКСІ ГРУП», він не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів.