Аналітичний центр DiXi Group представляє комплексний моніторинг за І квартал 2024 року, спрямований на фіксацію ключових подій та тенденцій у трьох важливих для декарбонізації економіки України сферах. Наше дослідження детально аналізує сучасний стан та ефективність заходів у таких напрямках:
– відновлювані джерела енергії (ВДЕ) та енергоефективність;
– клімат та довкілля;
– надрокористування.
Відновлювані джерела енергії та енергоефективність
На початку року Україна активізувала зусилля над розвитком ВДЕ, прийнявши закон для підтримки виробників ВДЕ та відновивши роботу над стратегією водневої енергетики до 2050 року. Затверджено стратегію термомодернізації будівель та розпочато розробку місцевих енергетичних планів (МЕПів). Рекомендації включають впровадження ринкових схем підтримки вітроенергетики, фінансування досліджень, розвиток державних механізмів та координацію місцевих планів.
Клімат та довкілля
Україна також вдосконалює кліматичну політику, приймаючи нові стандарти моніторингу викидів, плануючи стратегію до 2035 року та адаптуючись до вимог ЄС. Рекомендації включають доопрацювання НПЕК з урахуванням європейських кейсів, синхронізацію з регіональними планами та розробку механізмів фінансового забезпечення для “зеленого” розвитку.
Раціональне використання природних ресурсів
Україна також приймає нові нормативно-правові акти для зменшення впливу видобувної галузі на довкілля та затверджує порядок страхування ризиків. Рекомендації зосереджуються на налагодженні системи обліку відходів, створенні реєстрів операторів, стимулюванні переробки відходів і прийнятті законопроєктів у відповідності до директив ЄС.
Моніторинг декарбонізації також містить аналіз найкращих світових практик, що можуть бути застосовані в Україні для вдосконалення національних стратегій та законодавства у сфері енергетичної політики, захисту довкілля та сталого розвитку.
Документ підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань. Стадія 4».
Відповідальність за зміст цього документа несе ГО «ДІКСІ ГРУП» і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Поділитися:
Наші платформи
Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики
Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.
Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні
Наші платформи
Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики
Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.
Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні