#ЗеленеВідновленняГромад із DiXi Group
Громади розробили МЕПи, а що далі?
Упродовж 2024-2025 років DiXi Group допомагав українським громадам з областей «з нуля» розробляти Муніципальні енергетичні плани (МЕПи) та надавати експертний супровід аж до його затвердження.
Нам важливо, щоб ці розробки не залишилися “амбітними планами” на папері, але мали реальне втілення. Тож DiXi Group поспілкувався з громадами-учасницями проєкту та дізнався, як ухвалення такого стратегічного документа як МЕП надалі вплинуло на їхній розвиток.

Відтак, з моменту затвердження МЕП 20 березня 2025 року Златопільська громада вже отримала низку практичних результатів, наприклад:
- На комплексі очисних споруд встановили сонячну електростанцію потужністю 76кВт за підтримки GIZ та ГО «Школа енергоефективності»
- Запровадили автоматизовану систему енергомоніторингу в бюджетних установах по проєкту ПРООН
- На насосній станції об’єкта водопостачання встановили сонячну електростанцію потужністю 350кВт по проєкту UNDP
- У трьох закладах освіти встановлено індивідуальні теплові пункти, а також на один з об’єктів – тепловий насос по проєкту UNDP.
«В умовах війни впровадження теплового насоса розглядається громадою як крок до диверсифікації джерел теплопостачання та зменшення критичної залежності від традиційних енергоресурсів», – наголошує Антон Орєхов, перший заступник міського голови Златопільської міської територіальної громади.
Також в процесі впровадження встановлення когенераційних установок на найбільші котельні громади для одночасного виробництва теплової та електричної енергії.
Громада долучилася до європейських та національних енергетичних мереж Energy Cities, Асоціація «Енергоефективні міста України» та отримує інформаційну підтримку для подальшого сталого розвитку громади для впровадження рішень, спрямованих на посилення енергетичної безпеки в умовах війни.
«На наступні роки заплановано реалізацію заходів з підвищення енергоефективності об’єктів комунальної інфраструктури, розвиток розподіленої генерації шляхом встановлення сонячних електростанцій на соціально важливих об’єктах, термомодернізацію бюджетних закладів, а також, впровадження рішень, спрямованих на зменшення споживання енергоресурсів», – додав Антон Орєхов, перший заступник міського голови Златопільської міської територіальної громади.
«Команда DiXi Group пишається тим, що спільні напрацювання ведуть до реальних змін на місцях. На прикладі Златопільської громади ми бачимо, що наш проєкт також допомагає громадам переходити від точкових рішень до системного планування у сфері енергетичної стійкості», – підсумувала генеральна менеджерка зі сталого розвитку Вікторія Коваленко.













