Викопне паливо підтримує енергетику України під час війни, але в майбутньому ми повинні зосередитися на декарбонізації – Олена Павленко під час Асамблеї Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
23.11.2023

Викопне паливо підтримує енергетику України під час війни, але в майбутньому ми повинні зосередитися на декарбонізації – Олена Павленко під час Асамблеї Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства

Президентка DiXi Group Олена Павленко взяла участь у панелі “Європейський зелений план та післявоєнна відбудова України: На шляху до енергетичної та екологічної безпеки в регіоні Східного партнерства”, що відбулася у Брюсселі в рамках Асамблеї 16 листопада.

Під час дискусії йшлося про те, як забезпечити дотримання принципів декарбонізації, кліматичної нейтральності та захисту довкілля при відновленні України. А також про поєднання принципів Європейського зеленого курсу та подолання сучасних викликів в енергетичній та екологічній безпеці України та всього регіону Східного партнерства.

Ми повинні визнати, що сьогодні українську енергетику підтримує викопне паливо, але в майбутньому нам потрібно зосередитися на декарбонізації. Стратегія енергетики на 2050 рік вже зобов’язується до повної декарбонізації сектору. Міністерство енергетики представить на Кліматичній конференції ООН COP 28 дорожню карту для досягнення цієї цілі. Наша команда так само підтримує Уряд у розробці Національного плану з енергетики та клімату”, – зазначила Олена Павленко під час свого виступу.

Експертка також повідомила, що громадські консультації щодо Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) розпочнуться 27 листопада і продовжаться після COP 28. План включатиме цілі Дорожньої карти декарбонізації, цілі Стратегії енергетики та пріоритети Українського фонду.

Президентка DiXi Group нагадала, що минулої зими РФ здійснила 1200 атак на українську інфраструктуру і зауважила, що одним із висновків енергетичних атак минулої зими є децентралізована генерація.

“Територіальні громади діляться з нами власним досвідом того, що допомагає зберігати їм енергетичну стійкість. Те, що вони визнають ефективним і те, чого потребують – це децентралізоване виробництво електроенергії. І тут ми маємо хороші приклади. Місто Житомир розробило потужну інфраструктуру для місцевої генерації і показало, що вона може бути стійкою”, – наголосила експертка.

За словами Олени Павленко, Україна може зробити свій внесок у дискусії про енергетичну безпеку.

“Ми маємо багато засвоєних уроків, як-от необхідність посилення стійкості енергетичної системи, і як це робити. Ми вже маємо запити від країн Близького Сходу та Центральної Азії про те, як стати більш стійкими. І, впевнені, таких запитів буде більше”,  – додала вона.

Вона також розповіла про найбільш критичні потреби України напередодні зими:

“Ми думаємо, що цього року атаки будуть рідшими, але більш цілеспрямованими – росіяни намагатимуться використовувати ракети якомога ефективніше. Тому мати більше систем протиповітряної оборони життєво необхідно”.

Інший важливий аспект – це ремонт. Компанії все ще потребують техніки, особливо тієї, яка не постачається в достатній кількості. Наприклад, автомобілі для ремонтних бригад та кабелі. Зараз донори використовують систему AidEnergy, цифрову платформу, яка дозволяє краще комунікувати між зацікавленими сторонами та чітко показувати потреби та поставки.

Ми дякуємо за можливість виступу організаторам 15-ї Асамблеї Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства. Дискусію модерувала Наталія Андрусевич, голова правління Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля”.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні