Вплив імпорту електроенергії на енергетичну безпеку України — DiXi Group alert
Із 26 січня імпорт електричної енергії набув промислового масштабу. Сам початок комерційного імпорту – позитивний сигнал для енергетичної безпеки України. Щоб його посилити, потрібно збільшити погоджені обсяги перетоків між сусідніми країнами ЄС і розширити пропускну спроможність міждержавних перетинів. В умовах воєнного часу це забезпечить додаткове джерело постачання електроенергії, а у післявоєнні прискорить об’єднання українського ринку зі спільним ринком ЄС. Експортні операції покращать фінансовий стан енергетики.
Механізм захисту споживачів від відключень, який уряд запровадив через особливий режим, потрібно зробити більш зрозумілим і справедливим. Якісне інформування Міністерством енергетики притягне до цього режиму більше власників зацікавленого бізнесу, особливо малих та середніх підприємств, якщо буде їх завчасно інформувати. Поступове збільшення імпорту готує українських споживачів до європейських цін на електроенергію. Це може позитивно вплинути на дискусію щодо перегляду граничних цін (price caps).
Документ підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС». Відповідальність за зміст цього документа несе ГО «ДІКСІ ГРУП» і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».