Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 6 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
06.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 6 березня

Резюме

— Із жовтня 2022 року росією здійснено 31 повітряну атаку по енергетичній інфраструктурі, зокрема 14 масованих ракетних ударів та 17 атак групами дронів-камікадзе – міністр енергетики Герман Галущенко. У найбільш критичний період кількість знеструмлених точок обліку перевищувала 13,5 млн, або понад 80% від усіх абонентів.

— Російські окупанти працевлаштовують на ЗАЕС осіб без відповідної освіти та стажу, що може призвести до непередбачуваних наслідків – Генштаб ЗСУ.

— За інформацією міністра Галущенка, Україна виходить з опалювального сезону з достатніми запасами енергоресурсів. Cтаном на 3 березня запаси вугілля становлять 1,16 млн т (+0,37 млн т ніж роком раніше), газу – 9,7 млрд куб. м (близько до торішніх обсягів).

— Враховуючи, що ситуація в енергосистемі стабілізувалась, “Укренерго” продовжить оновлювати інформацію тричі на тиждень. На організованих сегментах ринку електроенергії активізувалась торгівля.

— Україна посилить захист систем розподілу електроенергії та об’єктів генерації за рахунок укриттів та засобів протиповітряної і протиракетної оборони – прем’єрміністр Денис Шмигаль. Міністр Галущенко закликав створити спільний європейський запас обладнання для аварійного ремонту, щоб мати можливість швидко реагувати на випадок нових масованих ракетних ударів.

— Також, зі слів Галущенка, реалізуються проєкти з будівництва малої газової генерації, передбачається активний розвиток ВДЕ. Плануються державні програми стимулювання будівництва резервних систем живлення для критичної інфраструктури і домогосподарств, які передбачають встановлення сонячних панелей чи вітротурбін з установками для зберігання енергії, з відповідним гібридним інвертором. До літа надійдуть сонячні панелі для будівель громадського призначення, наданих ENEL.

— Дотації на утримання регульованих цін для населення у 2022 році сягнули 400 млрд грн – ЗМІ з посиланням на слова прем’єра Шмигаля. Зокрема, “Енергоатом” та “Укргідроенерго” сплатили 107 млрд грн, “Нафтогаз” – понад 200 млрд грн, підприємства комунальної теплоенергетики та органи місцевої влади компенсували ще понад 100 млрд грн.

— За місяць дії всеукраїнської програми понад 2 млн українців обміняли 10 млн ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних ламп.

— СБУ вилучила 16 тис. т пального вартістю 800 млн грн. Таким чином було заблоковано можливий нелегальний збут цих нафтопродуктів, які з «Укрнафти» і «Укртатнафти» незаконно вивів попередній менеджмент.

— Уряд затвердив Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки, а на найближчому засіданні затвердить директора Національного антикорупційного бюро (із трьох фіналістів відбору).
 
 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні