Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд
Огляд за 6 березня
Резюме
— Із жовтня 2022 року росією здійснено 31 повітряну атаку по енергетичній інфраструктурі, зокрема 14 масованих ракетних ударів та 17 атак групами дронів-камікадзе – міністр енергетики Герман Галущенко. У найбільш критичний період кількість знеструмлених точок обліку перевищувала 13,5 млн, або понад 80% від усіх абонентів.
— Російські окупанти працевлаштовують на ЗАЕС осіб без відповідної освіти та стажу, що може призвести до непередбачуваних наслідків – Генштаб ЗСУ.
— За інформацією міністра Галущенка, Україна виходить з опалювального сезону з достатніми запасами енергоресурсів. Cтаном на 3 березня запаси вугілля становлять 1,16 млн т (+0,37 млн т ніж роком раніше), газу – 9,7 млрд куб. м (близько до торішніх обсягів).
— Враховуючи, що ситуація в енергосистемі стабілізувалась, “Укренерго” продовжить оновлювати інформацію тричі на тиждень. На організованих сегментах ринку електроенергії активізувалась торгівля.
— Україна посилить захист систем розподілу електроенергії та об’єктів генерації за рахунок укриттів та засобів протиповітряної і протиракетної оборони – прем’єрміністр Денис Шмигаль. Міністр Галущенко закликав створити спільний європейський запас обладнання для аварійного ремонту, щоб мати можливість швидко реагувати на випадок нових масованих ракетних ударів.
— Також, зі слів Галущенка, реалізуються проєкти з будівництва малої газової генерації, передбачається активний розвиток ВДЕ. Плануються державні програми стимулювання будівництва резервних систем живлення для критичної інфраструктури і домогосподарств, які передбачають встановлення сонячних панелей чи вітротурбін з установками для зберігання енергії, з відповідним гібридним інвертором. До літа надійдуть сонячні панелі для будівель громадського призначення, наданих ENEL.
— Дотації на утримання регульованих цін для населення у 2022 році сягнули 400 млрд грн – ЗМІ з посиланням на слова прем’єра Шмигаля. Зокрема, “Енергоатом” та “Укргідроенерго” сплатили 107 млрд грн, “Нафтогаз” – понад 200 млрд грн, підприємства комунальної теплоенергетики та органи місцевої влади компенсували ще понад 100 млрд грн.
— За місяць дії всеукраїнської програми понад 2 млн українців обміняли 10 млн ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних ламп.
— СБУ вилучила 16 тис. т пального вартістю 800 млн грн. Таким чином було заблоковано можливий нелегальний збут цих нафтопродуктів, які з «Укрнафти» і «Укртатнафти» незаконно вивів попередній менеджмент.
— Уряд затвердив Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки, а на найближчому засіданні затвердить директора Національного антикорупційного бюро (із трьох фіналістів відбору).