DiXi Group та НКРЕКП презентували мобільний додаток «Енергетика онлайн»

21 лютого 2019

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спільно з аналітичним центром DiXi Group у рамках проекту USAID «Прозора енергетика» презентували мобільний додаток «Енергетика Онлайн», який сприятиме створенню ефективних енергетичних ринків, де в центрі уваги перебуватиме споживач.

«Кожен має бути почутим! Тепер це можливо! Регулятор відкрив мобільний сервіс, де споживач зможе не тільки дізнатись інформацію про тарифи, але й оперативно надіслати скаргу та оцінити якість обслуговування», – наголосила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Присутній на презентації Шукру Богут, радник з енергетики, офіс економічного зростання, USAID, відзначив: «Мобільний додаток відкриває нові можливості для діалогу зі споживачами. Ми зацікавлені заохочувати надання кращих послуг. Саме тому в мобільному додатку є можливості для швидкого і легкого зворотного зв’язку. Це просто на кінчиках ваших пальців».

«Ідея додатку - встановити прямий зв'язок між Регулятором і споживачем. Це допоможе Регулятору краще моніторити якість послуг, а споживачів зробить більш поінформованими і дасть у майбутньому можливість обирати постачальників залежно від ціни», – зазначила Президент DiXi Group Олена Павленко.

Мобільний додаток був створений з метою спрощення доступу до інформації та підвищення рівня прозорості в енергетичному секторі України та надає можливість споживачам:

-          отримати оперативну інформацію про діючі тарифи та порівняти їх з ціновими пропозиціями, які діють у сусідніх областях;

-          перевірити рахунок за послуги електро- та газопостачання, подати скаргу до Компанії – постачальника послуг;

-          знайти відповіді на актуальні запитання щодо надання субсидії, термінів оплати рахунків за послуги, погашення заборгованості, енергозбереження тощо;

-          подати заяву на компенсацію за неякісно надані послуги у сферах електро- та газопостачання;

-          оцінити роботу центрів обслуговування операторів мереж та постачальників газу і електроенергії;

-          повідомити про зловживання енергокомпаній щодо порушень з боку їх посадових осіб та персоналу;

-          контролювати розробку та виконання інвестиційних програм і надавати пропозиції щодо їх покращення;

-          зареєструватися на громадські обговорення у сфері енергетики.

Мобільний додаток можна завантажити з Google Play за назвою EnergyOnline. З березня 2019 року додаток буде доступний для завантаження в App Store та на офіційних сайтах НКРЕКП та DiXi Group.

Нагадаємо, що Меморандум про партнерство щодо розробки, запуску та просування мобільного додатку «Енергетика онлайн» між Регулятором та DiXi Group було підписано восени минулого року.

Розробка додатку велася в рамках проекту USAID «Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні».

За матеріалами НКРЕКП

 

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG