“Важливо показати партнерам України належну організацію процесу розподілу допомоги енергопідприємствам” - DiXi Group | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
10.01.2023

“Важливо показати партнерам України належну організацію процесу розподілу допомоги енергопідприємствам” – DiXi Group

DiXi Group продовжує допомагати уряду з гуманітарною допомогою для енергетичного сектору.

Експерти DiXi Group з проекту USAID «Прозорість енергетичного сектору» стали членами робочої групи Міністерства енергетики з питань гуманітарної допомоги для підприємств енергетичного сектору. Таким чином уряд координує весь процес гуманітарної допомоги для компаній ПЕК: від збору потреб і їх комунікації з надавачами допомоги до систематизації отриманого обладнання і його подальшого розподілу серед підприємств сектору.

Після тривалої комунікації щодо масштабів проблем уряди інших країн, донори та інші надавачі допомоги порівняно з літнім періодом відчутно збільшили обсяги допомоги постраждалим компаніям ПЕК. 

“Збільшення потоку допомоги, збільшення кількості тих, хто готовий допомагати Україні – ставить виклики і перед операційною командою робочої групи, – розповідає менеджер напряму відкритих даних у DiXi Group Андрій Білоус. – Важливо вчасно та якісно виявляти та фіксувати потреби, допомагати компаніям їх не просто сформулювати, а ще й коректно їх заповнити, оскільки будь-які помилки на етапі збору даних про потреби впливають на значення “загалом по Україні”. Це кропітка робота, яку слід виконувати дуже уважно, а також постійно працювати над вдосконаленням процесів, що часто означає роз’яснювальні дзвінки з представниками компаній”. 

Андрій Білоус відмітив, що наразі збільшується надходження допомоги у Фонд підтримки енергетики, зокрема уряд Німеччини надав 130 млн євро, що саме по собі збільшує рівень вимог до якості роботи міністерства та робочої групи зокрема.

“Ефективне використання коштів донорів важливо не тільки з точки зору спрямувати їх на найкритичніші потреби найпостраждаліших компаній, бо потреб є набагато більше, ніж коштів. Важливо також показати належну організацію процесу та недискримінаційного розподілу. Це іміджеві досягнення, які гарантуватимуть продовження допомоги та статус “надійного партнера” для міністерства, – вважає Андрій Білоус.

Як члени робочої групи та її операційної команди, фахівці DiXi Group допомагають міністерству долати наявні виклики. Фахівці проекту брали участь у розробці структури даних для збору інформації від української сторони. Це допомогло систематизувати запитувану допомогу та якісніше комунікувати із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Як відомо, Секретаріат створив правову базу для Фонду підтримки енергетики України, щоб скоординовано протидіяти наслідкам російського вторгнення та дати можливість урядам та міжнародним фінансовим установам надавати екстрену підтримку українському енергетичному сектору.

АТ «Чернігівобленерго» отримало трансформатори, передані Литвою в якості гуманітарної допомоги. Фото міністерства енергетики

В Укренерго отримали від німецького Федерального агентства з технічної допомоги (THW) та Посольства Німеччини в Україні 8 потужних генераторів. Кілька важливих енергооб’єктів будуть мати гарантоване живлення навіть при масштабних пошкодженнях магістральних мереж. Фото Укренерго
Електрообладнання вагою більше 52 тон від Азербайджану, яке містить силові трансформатори і генератори для ремонту та підтримки роботи енергетичної інфраструктури України. Фото міністерства енергетики

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні