DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
IMG

Реєстр ліцензіатів НКРЕКП оновлено за допомогою DiXi Group

Експерти DiXi Group продовжують допомагати НКРЕКП оприлюднювати інформацію у формі відкритих даних.

Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала публікацію оновленого ліцензійного реєстру компаній, чию діяльність вона регулює. У порівнянні з попередньою версією, інформація оновлюється одразу після внесення змін та публікується у коректному табличному форматі.

Що нового у відкритих даних?

Окрім частоти оновлення даних ліцензійного реєстру, збільшилась і кількість розкритої інформації. Відтепер публікуються не тільки дані про рішення щодо видачі ліцензії, але й подальші рішення НКРЕКП в межах цієї ліцензійної справи, зокрема, про анулювання. Також публікується інформація про випадки, коли компаніям було відмовлено у видачі ліцензії на певний вид господарської діяльності.

Також у ліцензійному реєстрі публікуватимуться й відомості про рішення, згідно з якими, компаніям будуть призупиняти або відновлювати дію ліцензій, звужувати або розширювати межі дозволеної діяльності у рамках ліцензії. У наборі даних зберігається й інформація про ліцензії, які вже не діють.

Як змінили підхід у роботі з даними?

Підготовка у машиночитному форматі Ліцензійного реєстру НКРЕКП та Реєстру суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснювалась за експертної підтримки аналітичного центру DiXi Group.

«Довгий час всередині Регулятора різними частинами ліцензійного реєстру опікувались різні фахівці, наприклад, одна людина – відповідальна за газовий сектор, інша – за електроенергетику, і так далі. Як наслідок – за багато років роботи Нацкомісії деталізована інформація про ліцензіатів накопичилась у різних форматах зі своїми особливостями, – описує проблеми, з якими зіштовхнулись експерти, менеджер DiXi Group Андрій Білоус. – З огляду на людський фактор, також значно зросла кількість змістовних помилок, на кшталт, невірно вказаного ЄДРПОУ, неправильної дати початку дії ліцензії, пропущених даних  у записах».

Як наслідок, підготовка публічної зведеної версії ліцреєстру була надзвичайно трудоємким та низькопродуктивним процесом. З огляду на якість первинної інформації, виконавцю доводилось щоразу вручну приводити інформацію до єдиного формату та перевіряти коректність записів.

«Спочатку ми допомогли підготувати уніфіковану табличну структуру для ліцензійного реєстру, щоб усі відповідальні фахівці готували дані за одним принципом, – розповідає Андрій Білоус. – Затим ми допомогли опрацювати усі наявні архівні дані про рішення щодо ліцензування компаній у відповідно до уніфікованої структури, а потім допомогли їх «вичистити» від помилок та верифікувати спільно з фахівцями НКРЕКП. Далі – навчили фахівців Регулятора вести реєстр ліцензіатів за єдиним підходом. Очікуємо, що невдовзі вищезгадані дані стануть доступні й на Порталі відкритих даних data.gov.ua ».

У результаті роботи усі секторальні дані ліцреєстру зведені в один машиночитний формат. Завдяки цьому фахівці Регулятора мають можливість з мінімальними часовими затратами бачити необхідну інформацію як в розрізі компаній, так і в розрізі рішень. Також варто зазначити, що сам процес ведення реєстру було значно спрощено та оптимізовано у часі. Відтепер працівники Регулятора мають можливість більше часу приділяти аналізу інформації, а не її механічному веденню.

Довідка

Список публічних даних НКРЕКП можна бачити за лінком – https://bit.ly/2QqeVVi . Варто відзначити, що дані оновлюються в разі внесення змін, майже щотижня. Окрім публікації на сайті НКРЕКП очікується публікація даних на порталі data.gov.ua.

Раніше DiXi Group допоміг створити онлайн-інструмент для НКРЕКП – «Перелік електропостачальників». Він дає можливість споживачам оперативно знаходити у різних регіонах країни постачальників, які приєднані до договорів про розподіл з відповідними операторами систем.

Відкриття даних НКРЕКП  відбувається в рамках проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП».

Коментарі

Платіжки в кіловат-годинах: проблемні моменти для споживачів

Вікторія Ткачук

менеджер з роботи зі споживачами

Платіжки в кіловат-годинах: проблемні моменти для споживачів

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що кожен споживач газу з травня 2022 року отримуватиме платіжки в кіловат-годинах (кВт*год) на додачу до кубічних метрів.

Чи є межа у збільшенні прозорості видобувних галузей?

Численні скандали та розслідування зробили українські надра привілейованою сферою, а непрозора політика держави додавала цьому процесу ваги

Розкриття видобувних контрактів важливе для дотримання Україною міжнародних природоохоронних конвенцій

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку, експертка НадраМonitor

Розкриття видобувних контрактів важливе для дотримання Україною міжнародних природоохоронних конвенцій

Важливо прискорити прийняття законопроекту №3790, який передбачає повне розкриття не тільки УРП, а й усіх видобувних контрактів, де однією із сторін є держава

Україна обирає шлях, протилежний до «зеленого» відновлення економіки

Юлія Огаренко

експертка проєкту DiXi Group «Сприяння участі України у Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля»

Україна обирає шлях, протилежний до «зеленого» відновлення економіки

Незважаючи на численні політичні заяви щодо підтримки Європейського зеленого курсу та плани створення спільної з ЄС «дорожньої карти» щодо участі у ньому, Україна рухається у протилежному напрямку. Такі результати демонструє моніторинг за методологією Energy Policy Tracker (EPT).

Амбітна кліматична програма ЄС має вагоме значення і для України

Альона Корогод

Молодший аналітик DiXi Group

Амбітна кліматична програма ЄС має вагоме значення і для України

14 липня, як і планувалося, Європейська Комісія представила пакет законодавчих ініціатив «Fit for 55». Мета такої програми доволі амбітна - прискорити досягнення цілей ЄС щодо скорочення викидів СО₂ на 55% до 2030 року (від рівня 1990 року), втім і досить реалістична, зважаючи на чіткі стратегічні цілі та широке секторальне охоплення.

Тижневик

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні