logo
en
img

Реєстр ліцензіатів НКРЕКП оновлено за допомогою DiXi Group

Експерти DiXi Group продовжують допомагати НКРЕКП оприлюднювати інформацію у формі відкритих даних.

Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала публікацію оновленого ліцензійного реєстру компаній, чию діяльність вона регулює. У порівнянні з попередньою версією, інформація оновлюється одразу після внесення змін та публікується у коректному табличному форматі.

Що нового у відкритих даних?

Окрім частоти оновлення даних ліцензійного реєстру, збільшилась і кількість розкритої інформації. Відтепер публікуються не тільки дані про рішення щодо видачі ліцензії, але й подальші рішення НКРЕКП в межах цієї ліцензійної справи, зокрема, про анулювання. Також публікується інформація про випадки, коли компаніям було відмовлено у видачі ліцензії на певний вид господарської діяльності.

Також у ліцензійному реєстрі публікуватимуться й відомості про рішення, згідно з якими, компаніям будуть призупиняти або відновлювати дію ліцензій, звужувати або розширювати межі дозволеної діяльності у рамках ліцензії. У наборі даних зберігається й інформація про ліцензії, які вже не діють.

Як змінили підхід у роботі з даними?

Підготовка у машиночитному форматі Ліцензійного реєстру НКРЕКП та Реєстру суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснювалась за експертної підтримки аналітичного центру DiXi Group.

«Довгий час всередині Регулятора різними частинами ліцензійного реєстру опікувались різні фахівці, наприклад, одна людина – відповідальна за газовий сектор, інша – за електроенергетику, і так далі. Як наслідок – за багато років роботи Нацкомісії деталізована інформація про ліцензіатів накопичилась у різних форматах зі своїми особливостями, – описує проблеми, з якими зіштовхнулись експерти, менеджер DiXi Group Андрій Білоус. – З огляду на людський фактор, також значно зросла кількість змістовних помилок, на кшталт, невірно вказаного ЄДРПОУ, неправильної дати початку дії ліцензії, пропущених даних  у записах».

Як наслідок, підготовка публічної зведеної версії ліцреєстру була надзвичайно трудоємким та низькопродуктивним процесом. З огляду на якість первинної інформації, виконавцю доводилось щоразу вручну приводити інформацію до єдиного формату та перевіряти коректність записів.

«Спочатку ми допомогли підготувати уніфіковану табличну структуру для ліцензійного реєстру, щоб усі відповідальні фахівці готували дані за одним принципом, – розповідає Андрій Білоус. – Затим ми допомогли опрацювати усі наявні архівні дані про рішення щодо ліцензування компаній у відповідно до уніфікованої структури, а потім допомогли їх «вичистити» від помилок та верифікувати спільно з фахівцями НКРЕКП. Далі – навчили фахівців Регулятора вести реєстр ліцензіатів за єдиним підходом. Очікуємо, що невдовзі вищезгадані дані стануть доступні й на Порталі відкритих даних data.gov.ua ».

У результаті роботи усі секторальні дані ліцреєстру зведені в один машиночитний формат. Завдяки цьому фахівці Регулятора мають можливість з мінімальними часовими затратами бачити необхідну інформацію як в розрізі компаній, так і в розрізі рішень. Також варто зазначити, що сам процес ведення реєстру було значно спрощено та оптимізовано у часі. Відтепер працівники Регулятора мають можливість більше часу приділяти аналізу інформації, а не її механічному веденню.

Довідка

Список публічних даних НКРЕКП можна бачити за лінком – https://bit.ly/2QqeVVi . Варто відзначити, що дані оновлюються в разі внесення змін, майже щотижня. Окрім публікації на сайті НКРЕКП очікується публікація даних на порталі data.gov.ua.

Раніше DiXi Group допоміг створити онлайн-інструмент для НКРЕКП – «Перелік електропостачальників». Він дає можливість споживачам оперативно знаходити у різних регіонах країни постачальників, які приєднані до договорів про розподіл з відповідними операторами систем.

Відкриття даних НКРЕКП  відбувається в рамках проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору», який виконує ГО «ДІКСІ ГРУП».

Коментарі

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Фонд декарбонізації може стати потужним інструментом, проте все залежить від наповнення

Україні буде важко суттєво знизити вуглецевий вміст експорту до країн Європи, тому що у цьому напрямі мова йде про набагато вищі суми.

img

Анастасія Синиця

молодший аналітик DiXi Group

«Північний потік-2» та санкції: чого очікувати?

Питання санкцій щодо російського газопроводу є зразковим втіленням двопартійної та двопалатної (bipartisan and bicameral) згоди у США.

img

Ольга Полуніна, Рімма Куштим

менеджер зі сталого розвитку DiXi Group, консультант DiXi Group

Чи не заблокують у Раді реформу контролю за промисловим забрудненням?

Урядовий законопроєкт передбачає, що порядок затвердження висновків НДТМ визначається Кабінетом міністрів. Альтернативний законопроєкт пропонує визначити порядок затвердження висновків НДТМ окремим законом...

img

Роман Ніцович, Сергій Євтушок

директор з досліджень DiXi Group, зовнішній аналітик DiXi Group

Реформа вугільної галузі знову ступає на шлях субсидіювання

Міненерго презентувало новий проєкт Концепції реформування вугільної галузі. Поки сам документ не оприлюднено...

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Наміри уряду вкотре відтермінувати введення екологічних вимог ЄС навряд чи отримають підтримку зарубіжних партнерів

Міністерство енергетики відновило роботу над впровадженням Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), однак незабаром запропонувало перенести його впровадження.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

Схвалені форми звітності – крок до більшої прозорості у видобутку

Уряд нарешті схвалив форми звітності для видобувних компаній, які розроблялися зокрема і за участі експертів DiXi Group.

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Дієвих рішень щодо боргів перед “зеленою” генерацією поки не запропоновано

Уряд фактично поклав повну відповідальність за врегулювання ситуації на Регулятора та оператора системи передачі. За словами прем’єр-міністра, регуляція ними ринку має забезпечити розрахунки з ВДЕ.  

img

Олена Павленко

президент DiXi Group

Зупинка Північного потоку-2 має стати частиною «єдиного голосу» ЄС

Трагедія з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального змінила погляди німецької політичної еліти. Наполягання на лише німецьких інтересах ослабло, і сьогодні Німеччина більш відкрита до формування спільної європейської позиції

img

Роман Ніцович

директор з досліджень DiXi Group

До чого не «дотягнувся» новий закон про «зелену» енергетику

Багатомісячний «серіал» політичних дискусій між урядом та інвесторами у ВДЕ завершено. Проте, насправді новий закон може так і не вирішити проблему, і для цього є щонайменше 5 причин.

img

Роман Ніцович, Дарина Кулага

директор з досліджень DiXi Group, експерт-консультант DiXi Group

Лише підвищення тарифу на передачу не вирішить кризи на ринку електроенергії

Оскільки борги «ГарПоку» продовжують накопичуватись, зростання тарифу є неминучим кроком для забезпечення виплат виробникам ВДЕ у майбутньому. Разом з тим, навіть підвищення тарифу в два рази буде недостатньо для повного вирішення проблеми.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

09 ЧЕРВНЯ 2020

Перекрити лазівки. Якими можуть стати нові санкції США проти російських “потоків”

На розгляд Конгресу США представили законопроєкт, що доповнює нинішній санкційний режим щодо «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Про що в ньому йдеться?

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

01 ЧЕРВНЯ 2020

Для розділення платіжок за електроенергію поки немає передумов

Поточний тариф, навіть верхня його ставка, не відображає реальні витрати, понесені на виробництво, закупівлю та доставку електроенергії домогосподарствам, оскільки в країні застосовується приховане перехресне субсидіювання населення через механізм ПСО. Нині тариф у платіжках подається без розділення на товарний та транспортний компоненти електроенергії.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

26 ТРАВНЯ 2020

Європейський зелений курс та українська енергетика: quo vadis?

Керівництво ЄС бачить порятунок від кризи саме в амбітному Європейському "зеленому" курсі. А що це означатиме для українського енергетичного сектора?

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

18 ТРАВНЯ 2020

Рішення по Nord Stream 2: за остаточну перемогу треба боротися

Рішення німецького регулятора BNetzA щодо правового поля, в якому може функціонувати «Північний потік-2», є проміжною перемогою для України.

img

Андрій УРСТА

стажер аналітичного відділу DiXi Group

15 КВІТНЯ 2020

Наскільки сталим є тренд зниження цін на пальне?

Можна виділити наступні основні фактори, що впливають на роздрібні ціни нафтопродуктів: вартість нафти, курс долара, а також баланс роздрібного ринку.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

13 КВІТНЯ 2020

Нафтовиробники об’єднуються перед “розстрілом”

Попередня домовленість країн ОПЕК+ у випадку реалізації дозволить дещо стабілізувати ціни на нафту в найближчі місяці, проте не факт, що відновить баланс попиту і пропозиції на ринку.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

10 КВІТНЯ 2020

ОВД – проблема чи необхідний елемент сталого розвитку?

Після більш ніж 2-х років імплементації цього Закону аналітичний центр DiXi Group вирішив дослідити питання впровадження процедури ОВД і розібратися, які ж проблеми виникають у видобувної компанії, чи можна цьому зарадити і як це зробити.

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

09 КВІТНЯ 2020

Коронавірус та системні дисбаланси ринку електроенергії

Нинішня кризова ситуація на ринку електроенергії – це не лише збіг обставин, викликаний сезонним фактором та карантинними заходами.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

08 КВІТНЯ 2020

На нафтовому ринку – “ідеальний шторм”

Нинішня ситуація на світовому нафтовому ринку є "ідеальним штормом" для країн-виробників, проте для країн-споживачів нафтопродуктів є можливістю досить дешево сформувати запаси пального.

Аналітика

замовити аналітику
img

Наші платформи

img

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

Наші платформи

img

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля