logo
en
img

Енергополія, енергобар та передсвяткова благодійність. Як DiXi Group друзів збирала

Вже другий рік поспіль, напередодні Різдва та Нового року, аналітичний центр DiXi Group разом із однодумцями, колегами та партнерами підбив підсумки року, що минає, та поділився планами на рік наступний. Крім того, на Зустрічі друзів DiXi Group відбувся благодійний захід, на якому збиралися кошти для дошкільних закладів передфронтової зони (Мар’їнка та Красногорівка, Донецька область).

Як і в 2016-ому, зустріч відбулася в одній зі столичних галерей. Усіх гостей свята зустрічала «стіна бажань», на якій кожен охочий міг написати свої побажання та плани на наступний рік. Протягом кількох годин на стіні з’явилися надписи різного ступеню амбітності – від загальних (на кшталт «втілюватиму ідеї в життя») до більш конкретних.

Підсумки року, що минає, підбивали під час «офіційної частини» заходу.

«2017-й пройшов для DiXi Group дуже швидко й зайнято. – зазначила президент аналітичного центру Олена Павленко: Ми робили стільки заходів і публікували аналітичних документів, скільки не робили в попередні роки. Ми взяли високий темп. При цьому нам вдалося втримати якість продуктів і отримувати непогані результати».

Про результати своєї співпраці з аналітичним центром говорила народний депутат та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова. «Цього року ми прийняли три основних закони для ринку енергетики. Без DiXi Group це було б неможливо. Коли мене в посольствах запитують, чим можуть допомогти, я завжди кажу, що мені треба порадитись з DiXi Group», – зазначила депутат.

«Дуже енергійна, професійна й натхненна команда. Хочу побажати, щоб наша співпраця тривала й далі. І щоб у наступному році DiXi Group зробила енергетику ще більш прозорою», – побажав старший спеціаліст з питань енергетики і змін клімату USAID Андрій Нестеренко.

Директор ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський поділився з присутніми своїми спогадами про народження DiXi Group. «Я своїми очима бачив як народжувалася ця громадська організація. Вона з’явилася з малесенького кола колег партнерів та однодумців. Ми тоді ще давали перші гранти. Зважаючи на всі складнощі, які відбувалися в той період, ми продовжували підтримувати DiXi Group і вірили, що рано чи пізно ця проектна діяльність проросте», – відзначив він.

Що стосується озвучених планів на 2018 рік, DiXi Group має намір запустили Школу енергетичних реформ; сприяти реформі видобувної галузі, посиленню спроможності нового Регулятора та прийняттю законопроекту 6229 («Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»).

Після представлення порядку денного на наступний рік, настала черга благодійної акції зі збору коштів для потреб дошкільних закладів Мар’їнки та Красногорівки (Донецька область). Як і минулого року, вів акцію відомий телеведучий та член правління DiXi Group Роман Вибрановський.

Кошти збирали під час імпровізованих «торгів». Зокрема, учасники змагалися за такі «лоти» як зразок із першої партії бензину Євро-5, виготовленого на Шебелинському газопереробному заводі. Або ручку керівника «Укренерго» Всеволода Ковальчука, якою він підписував угоду про умови майбутнього об’єднання ОЕС України з енергосистемою Європи (ENTSO-E).

Крім того на “торгах” було виставлено 13 картин та 2 пейзажні фотографії.

Та найкреативнішим «лотом» стала гра «Енергополія», виготовлена DiXi Group в одиничному екземплярі саме для благодійного заходу. Її за 4 тисячі придбала Ольга Бєлькова. Вона ж наступного дня оголосила на своїй сторінці в соцмережах збір команди для першої гри в «Енергополію». «До участі у грі запрошуються ті, хто запропонують найбільший внесок», – написала депутат. Зібрані нею кошти так само підуть на потреби дошкільних закладів Мар’їнки та Красногорівки.

Окремного слова вартий бар «Енергобаланс». Всі бажаючі могли продегустувати авторські коктейлі з «енергетичним» присмаком. Їх назви «Роттердам+», «А95» та «Зелений тариф» кажуть самі за себе.

Загалом під час заходу було зібрано майже 26 420 гривень. Ще 8050 вдалося отримати завдяки ініціативі народного депутата Ольги Бєлькової. Отже, загальна сума – 34 470 гривень.

P.S. DiXi Group висловлює подяку усім, хто допоміг у підготовці та проведенні заходу. Компаніям НАК “Нафтогаз України”, “Укргазвидобування”, НЕК “Укренерго” за надання «лотів». Художницям Марині Громенко, Зоряні Мокренко, Софії Кліпкіній, Наталії Муляр, Марії Голубчук, Єві Муравчук, керівниці дитячого клубу «Атюдики» Тетяні Голубчик за надані роботи. Марині Гур’яновій та Тетяні Кліпкіній за логістичні послуги. Олегу та Валерію Петровичам за музичне оформлення свята. Без Вас наша Зустріч друзів не вийшла би такою веселою та креативною!

Фотозвіт можна переглянути за посиланням

Коментарі

img

Роман Ніцович, Сергій Євтушок

директор з досліджень DiXi Group, зовнішній аналітик DiXi Group

Реформа вугільної галузі знову ступає на шлях субсидіювання

Міненерго презентувало новий проєкт Концепції реформування вугільної галузі. Поки сам документ не оприлюднено...

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Наміри уряду вкотре відтермінувати введення екологічних вимог ЄС навряд чи отримають підтримку зарубіжних партнерів

Міністерство енергетики відновило роботу над впровадженням Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), однак незабаром запропонувало перенести його впровадження.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

Схвалені форми звітності – крок до більшої прозорості у видобутку

Уряд нарешті схвалив форми звітності для видобувних компаній, які розроблялися зокрема і за участі експертів DiXi Group.

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Дієвих рішень щодо боргів перед “зеленою” генерацією поки не запропоновано

Уряд фактично поклав повну відповідальність за врегулювання ситуації на Регулятора та оператора системи передачі. За словами прем’єр-міністра, регуляція ними ринку має забезпечити розрахунки з ВДЕ.  

img

Олена Павленко

президент DiXi Group

Зупинка Північного потоку-2 має стати частиною «єдиного голосу» ЄС

Трагедія з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального змінила погляди німецької політичної еліти. Наполягання на лише німецьких інтересах ослабло, і сьогодні Німеччина більш відкрита до формування спільної європейської позиції

img

Роман Ніцович

директор з досліджень DiXi Group

До чого не «дотягнувся» новий закон про «зелену» енергетику

Багатомісячний «серіал» політичних дискусій між урядом та інвесторами у ВДЕ завершено. Проте, насправді новий закон може так і не вирішити проблему, і для цього є щонайменше 5 причин.

img

Роман Ніцович, Дарина Кулага

директор з досліджень DiXi Group, експерт-консультант DiXi Group

Лише підвищення тарифу на передачу не вирішить кризи на ринку електроенергії

Оскільки борги «ГарПоку» продовжують накопичуватись, зростання тарифу є неминучим кроком для забезпечення виплат виробникам ВДЕ у майбутньому. Разом з тим, навіть підвищення тарифу в два рази буде недостатньо для повного вирішення проблеми.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

09 ЧЕРВНЯ 2020

Перекрити лазівки. Якими можуть стати нові санкції США проти російських “потоків”

На розгляд Конгресу США представили законопроєкт, що доповнює нинішній санкційний режим щодо «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Про що в ньому йдеться?

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

01 ЧЕРВНЯ 2020

Для розділення платіжок за електроенергію поки немає передумов

Поточний тариф, навіть верхня його ставка, не відображає реальні витрати, понесені на виробництво, закупівлю та доставку електроенергії домогосподарствам, оскільки в країні застосовується приховане перехресне субсидіювання населення через механізм ПСО. Нині тариф у платіжках подається без розділення на товарний та транспортний компоненти електроенергії.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

26 ТРАВНЯ 2020

Європейський зелений курс та українська енергетика: quo vadis?

Керівництво ЄС бачить порятунок від кризи саме в амбітному Європейському "зеленому" курсі. А що це означатиме для українського енергетичного сектора?

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

18 ТРАВНЯ 2020

Рішення по Nord Stream 2: за остаточну перемогу треба боротися

Рішення німецького регулятора BNetzA щодо правового поля, в якому може функціонувати «Північний потік-2», є проміжною перемогою для України.

img

Андрій УРСТА

стажер аналітичного відділу DiXi Group

15 КВІТНЯ 2020

Наскільки сталим є тренд зниження цін на пальне?

Можна виділити наступні основні фактори, що впливають на роздрібні ціни нафтопродуктів: вартість нафти, курс долара, а також баланс роздрібного ринку.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

13 КВІТНЯ 2020

Нафтовиробники об’єднуються перед “розстрілом”

Попередня домовленість країн ОПЕК+ у випадку реалізації дозволить дещо стабілізувати ціни на нафту в найближчі місяці, проте не факт, що відновить баланс попиту і пропозиції на ринку.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

10 КВІТНЯ 2020

ОВД – проблема чи необхідний елемент сталого розвитку?

Після більш ніж 2-х років імплементації цього Закону аналітичний центр DiXi Group вирішив дослідити питання впровадження процедури ОВД і розібратися, які ж проблеми виникають у видобувної компанії, чи можна цьому зарадити і як це зробити.

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

09 КВІТНЯ 2020

Коронавірус та системні дисбаланси ринку електроенергії

Нинішня кризова ситуація на ринку електроенергії – це не лише збіг обставин, викликаний сезонним фактором та карантинними заходами.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

08 КВІТНЯ 2020

На нафтовому ринку – “ідеальний шторм”

Нинішня ситуація на світовому нафтовому ринку є "ідеальним штормом" для країн-виробників, проте для країн-споживачів нафтопродуктів є можливістю досить дешево сформувати запаси пального.

Аналітика

замовити аналітику
img

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля