DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
28.10.2021

Унікальний онлайн-сервіс від DiXi Group: “Energy Map – це реальний навігатор у системі енергетичних координат”

Аналітичний центр DiXi Group презентував оновлений сервіс відкритих даних Energy Map у рамках проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору». Відтепер на одному порталі є доступ до якісних даних про усі енергоринки України.

“Цей сервіс наша команда запустила 2017 року, але тепер перезапускає у повністю оновленій, ще більш зручній для користування версії. Energy Map – це платформа з найбільшою базою офіційних даних про всі сектори енергетики України. Це реальний навігатор у системі енергетичних координат, де швидко можна знайти дані та статистику. Відповідно зекономити час на зборі даних і одразу перейти до ухвалення рішень, – розповів під час презентації директор з аналітичних досліджень DiXi Group Роман Ніцович. – Щомісяця до 5 млн українців користуються сервісами, що побудовані на відкритих даних. А за підрахунками Київської школи економіки, до 2025 року сукупний внесок відкритих даних у розвиток економіки має сягнути 1,4 млрд дол. або майже 1% ВВП. Наша робота – частина загального руху на розвиток цього напрямку”.

Портал Energy Map регулярно оновлюватиме графіки з ключовими показниками важливих трендів у різних галузях

Сервісний портал Energy Map, створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), допомагає реформувати українську економіку та забезпечує нові можливості для українців. Він надає якісні вихідні дані для прийняття рішень владі та бізнесу, громадськості, журналістам. Крім того, Energy Map акумулює статистику та спрощує обмін даними навіть у межах міністерств, між різними державними органами. Це дає повне відображення реальної картини в енергетиці та допомагає запобігти інформаційним маніпуляціям. Журналістам стане простіше досліджувати процеси в різних секторах та готувати матеріали про тенденції, розслідування. Усе це допомагає бачити ситуацію прозоро та стимулює необхідні зміни в енергетиці. Відкриті дані та зручний доступ до них – це також і фактор боротьби з корупцією.

За словами менеджера напряму відкритих даних DiXi Group Андрія Білоуса, офіційні дані від держустанов у відкритому доступі завжди було непросто знайти і проаналізувати.

“Більшість органів влади мають проблеми з розташуванням даних на сайті, з форматом самих даних. Дуже мало офіційної статистики, яку можна взяти і одразу використати. Багато часу йде їх підготовку для аналізу: переструктурування, перевірку, “чистку”, доповнення всіх необхідних показників, – наголосив експерт. – На Energy Map усі дані вже зібрані в одному місці та оброблені. Важливо, що на сторінці ви отримуєте одразу вичерпну інформацію про ці дані. В описі можна зрозуміти про що дані, якісь специфічні аспекти, важливі для їх розуміння. Якщо ці дані пов’язані з іншими таблицями, то ви одразу побачите посилання на них.”

Сторінка одного з розділів порталу Energy Map

Користувачі Energy Map можуть також краще розібратись, як працює енергетика України з допомогою розділу інтерактивних схем, що відображають основні етапи від видобутку до споживання енергопродуктів: електроенергії, природного газу, тепла, пального. Графіки та діаграми з ключовими оновленими даними на головній сторінці допоможуть зрозуміти головні тренди у енергетичних галузях.

Сторінка розділу з інтерактивними схемами, які дозволять швидко розібратися в особливостях роботи енергоринківIT-розробники порталу під час презентації відзначили певні особливості Energy Map, які можна назвати технічними “родзинками” сервісу. “Перше, це достовірність і зручніть даних для завантаження з Energy Map, які містяться у структурованих таблицях, що зменшують ризик помилок, – розповіла проектна директорка компанії BWN Group Євгенія Поремчук. – Другою перевагою є підписка на сповіщення про оновлення даних. Вони відображаються у вашому особистому кабінеті після реєстрації на сайті, електронні листи нагадуватимуть про це. Третє, зареєстровані користувачі у кабінеті бачать токен, що забезпечує авторизацію з AРІ. Наявність API дає додаткові опції для пошуку за різними параметрами, можливість зовнішнім веб-ресурсам використовувати в своїх цілях дані, їх автоматично актуалізовувати. Наприклад, бізнес-користувач може легко організувати автоматичний моніторинг показників для власної аналітики”.

Приклад листа зареєстрованому користувачу з нагадуванням про оновлення даних на Energy Map

Загалом користувачі сервісу отримують доступ до понад 300 унікальних ресурсів у машиночитному форматі, до даних від 30 офіційних розпорядників та учасників ринків, а також можливість автоматизованого стеження за оновленнями даних. Особливістю сервісу Energy Map також є те, що можна завантажити дані з перекладом на англійську, а також обрати формат файлу.

Робота сервісу Energy Map стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). За зміст інформації несе виключну відповідальність DiXi Group, він не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів.

Переглянути запис презентації Energy Maphttps://bit.ly/3vXDCvJ

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні