logo
en
img

DiXi Group збирає друзів

Напередодні різдвяних та новорічних свят, DiXi Group зібрала колег та партнерів, щоб разом підбити підсумки року та обговорити плани на майбутнє. В рамках зустрічі команда DiXi також провела благодійний захід, зібравши кошти для дітей з дитячого будинку в Сєвєродонецьку (Луганська область).

Офіційну частину заходу розпочала президент DiXi Group Олена Павленко. Вона звернулася до усіх, хто зібрався, зі словами подяки. “Тільки командна робота може принести великі результати, – зазначила вона,  – тому ми вдячні всім, до кого приходимо з ідеями та пропозиціями, і знаходимо підтримку та готовність долучатись до співпраці. Все, що було зроблено в 2016-ому, було зроблено разом”.

Тему продовжив керівник програм аналітичного центру Роман Ніцович. Він підбив підсумки, з якими DiXi Group завершує цей рік. “2016-й став безпрецедентним для нас. Це був дійсно виклик. Ми взяли участь у більше ніж 330 заходах, з яких 94 були нами організовані. Ми опублікували більше 70 аналітичних продуктів. Сподіваюсь, що наступний рік буде таким же інтенсивним”, – поділився думками він.

Роман Ніцович розповів, за якими стратегічними напрямками діяв аналітичний центр в 2016-ому. Перший – це єврореформи в енергетичній галузі; в цьому напрямку було розпочато новий проект, підтриманий ЄС. “Ми ведемо моніторинг урядових і парламентських рішень в частині енергетики. І оцінюємо, наскільки вони були ефективними та наблизили нас до євростандартів. Крім того, ми шукаємо ті речі, які пробуксовують, та намагаємось будувати між учасниками процесу певний діалог”, – розповів Роман Ніцович.

В якості одного з успіхів команди DiXi Group в 2016-ому він навів Закон “Про НКРЕКП”, прийнятий та підписаний в цьому році. “Ми зробили все можливе, щоб норми цього закону були якісними та відповідали євростандартам”, – прокоментував нормативно-правовий акт Роман.

Другим великим напрямком в роботі аналітичного центру було питання прозорості і боротьби з корупцією. У цьому напрямку було запущено ще один великий проект – Ініціативу з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергосекторі України (“Прозора енергетика“), підтриману USAID. “Цей проект націлений на дослідження потоків інформації, даних, якими насичений енергосектор, та пошук “чорних скриньок”, які не дають нормально розвиватися усій галузі”, – заявив Роман.

Серед нових форм донесення контенту від DiXi Group, запущених у 2016-ому, Роман Ніцович назвав відеоподкасти. Ролики активно розповсюджуються в соцмережах та розміщуються на офіційному сайті організації. Також, в якості нового підходу він навів ідею “енергосніданків” за участю народних депутатів, урядовців, аналітиків та ЗМІ.

Планами DiXi Group на наступний рік ділився віце-президент аналітичного центру Антон Антоненко. Він розповів, що в 2017-ому DiXi продовжить працювати в євроінтеграційному напрямку. “Вже в лютому світ побачить наш наступний річний звіт про те, як Україна виконує свої зобов’язання в рамках Угоди про Асоціацію в частині енергетики. Ми поїдемо в регіони, щоб розповісти, яка їх роль в тому, щоб наша держава змогла виконати взяти на себе зобов’язання”, – розповів Антон.

Одним з найамбітніших проектів DiXi Group, запланованих на наступний рік, є Школа енергетичних реформ. “Наша логіка полягає в дуже простих речах. Якщо відбуваються реформа держапарату і адміністративна реформа, якщо відбуваються законодавчі зміни, ми розуміємо, що комусь треба буде все це виконувати. Школа енергореформ має стати тим рушієм, який й виведе українську енергополітику на європейський шлях”, – пояснив віце-президент аналітичного центру.

Крім того, в напрямі просвітницької діяльності в 2017-му DiXi продовжить міжнародні  адвокаційні візити. “Ми відкриваємо ширше світ, ми хочемо говорити про внутрішньоукраїнські проблеми, але й підіймати питання міжнародної енергобезпеки. Говорити про ті загрози, які існують в глобальному світі. Такі, як проект “Північний потік – 2″”, – поділився планами Антон Антоненко.

І ще один напрямків, за яким DiXi Group продовжить роботу в новому році, це прозорість. Зі слів віце-президента аналітичного центру, буде презентовано он-лайн карту енеретичного сектору, проведено хакатон, в ході якого будуть знайдені найкращі варіанти реалізації даних, зібраних в ході проекту “Прозора енергетика”. Також вийде другий звіт ЕІТІ. Крім того, аналітики DiXi планують зосередитись на законопроекті “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, який має бути прийнято наступного року.

Коментуючи власне бачення пріоритетів енергетичних реформ в 2017 року, народний депутат України та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова пообіцяла і в наступному році продовжити співпрацю з DiXi Group. “Наша співпраця протягом усього цього часу показала те, як ми можемо досягати певних результатів. Без кожного присутнього в цьому залі, без реалізації всіх заяв, без посольств і європейської енергетичної спільноти зміни будуть неможливі. Я впевнена, що ми продовжимо працювати над наступним звітом ЕІТІ і ми втілимо в життя інші наші ідеї”, – заявила депутат.

За словами заступниці директора Міжнародного фону “Відродження” Інни Підлуської, дуже важливо, щоб громадські організації були активними учасниками реформ у всіх секторах. “Я слухала промовців і пригадувала, коли DiXi вперше з’явилися серед грантоотримувачів нашого фонду. Тоді це був проект “Українська енергетика”. Ми довго говорили про те, де громадянське суспільство, де енергетика, і чому ми взагалі мусимо це підтримувати”, – згадувала вона. – “Зараз, коли я дивлюсь на DiXi, на їх роботу, я думаю, що такі організації всьому сектору і суспільству, яке не байдуже до реформ, дають надію, впевненість у професіоналізмі. Це дуже цінно, ви надихаєте інших. Ви надихаєте нас”.

Після промов настала черга неофіційної частини – благодійної акції зі збору коштів для потреб Сєвєродонецького дитячого будинку. Вів її відомий журналіст та член правління DiXi Group Роман Вибрановський. DiXi Group висловлює велику вдячність усім, хто допоміг зробити збір коштів веселим та креативним: компаніям “Укртрансгаз”, НАК “Нафтогаз України”, НЕК “Укренерго”, НАЕК “Енергоатом”, а також молодим художницям Катерині Ремінній, Софії Шлінчак, діткам з художньої майстерні “Атюдики”. 

Найцікавішими “лотами”, реалізованими під час “торгів”, була ручка, якою голова НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв підписував минулорічний “зимовий пакет”. Стартова ціна “лоту” – 800 грн. Під час торгів вартість зросла вдвічі. Власницею лоту стала народний депутат Ольга Бєлькова.

Всього протягом акції було зібрано більше 25 тисяч гривень. Найближчим часом на ці гроші будуть закуплені предмети першої необхідності для вихованців Сєвєродонецького дитячого будинку та відправлені на передфронтову територію. 

Переглянути відеоверсію заходу можна за посиланням

Коментарі

img

Роман Ніцович, Сергій Євтушок

директор з досліджень DiXi Group, зовнішній аналітик DiXi Group

Реформа вугільної галузі знову ступає на шлях субсидіювання

Міненерго презентувало новий проєкт Концепції реформування вугільної галузі. Поки сам документ не оприлюднено...

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Наміри уряду вкотре відтермінувати введення екологічних вимог ЄС навряд чи отримають підтримку зарубіжних партнерів

Міністерство енергетики відновило роботу над впровадженням Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ), однак незабаром запропонувало перенести його впровадження.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

Схвалені форми звітності – крок до більшої прозорості у видобутку

Уряд нарешті схвалив форми звітності для видобувних компаній, які розроблялися зокрема і за участі експертів DiXi Group.

img

Дарина Кулага

молодший аналітик DiXi Group

Дієвих рішень щодо боргів перед “зеленою” генерацією поки не запропоновано

Уряд фактично поклав повну відповідальність за врегулювання ситуації на Регулятора та оператора системи передачі. За словами прем’єр-міністра, регуляція ними ринку має забезпечити розрахунки з ВДЕ.  

img

Олена Павленко

президент DiXi Group

Зупинка Північного потоку-2 має стати частиною «єдиного голосу» ЄС

Трагедія з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального змінила погляди німецької політичної еліти. Наполягання на лише німецьких інтересах ослабло, і сьогодні Німеччина більш відкрита до формування спільної європейської позиції

img

Роман Ніцович

директор з досліджень DiXi Group

До чого не «дотягнувся» новий закон про «зелену» енергетику

Багатомісячний «серіал» політичних дискусій між урядом та інвесторами у ВДЕ завершено. Проте, насправді новий закон може так і не вирішити проблему, і для цього є щонайменше 5 причин.

img

Роман Ніцович, Дарина Кулага

директор з досліджень DiXi Group, експерт-консультант DiXi Group

Лише підвищення тарифу на передачу не вирішить кризи на ринку електроенергії

Оскільки борги «ГарПоку» продовжують накопичуватись, зростання тарифу є неминучим кроком для забезпечення виплат виробникам ВДЕ у майбутньому. Разом з тим, навіть підвищення тарифу в два рази буде недостатньо для повного вирішення проблеми.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

09 ЧЕРВНЯ 2020

Перекрити лазівки. Якими можуть стати нові санкції США проти російських “потоків”

На розгляд Конгресу США представили законопроєкт, що доповнює нинішній санкційний режим щодо «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Про що в ньому йдеться?

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

01 ЧЕРВНЯ 2020

Для розділення платіжок за електроенергію поки немає передумов

Поточний тариф, навіть верхня його ставка, не відображає реальні витрати, понесені на виробництво, закупівлю та доставку електроенергії домогосподарствам, оскільки в країні застосовується приховане перехресне субсидіювання населення через механізм ПСО. Нині тариф у платіжках подається без розділення на товарний та транспортний компоненти електроенергії.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

26 ТРАВНЯ 2020

Європейський зелений курс та українська енергетика: quo vadis?

Керівництво ЄС бачить порятунок від кризи саме в амбітному Європейському "зеленому" курсі. А що це означатиме для українського енергетичного сектора?

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

18 ТРАВНЯ 2020

Рішення по Nord Stream 2: за остаточну перемогу треба боротися

Рішення німецького регулятора BNetzA щодо правового поля, в якому може функціонувати «Північний потік-2», є проміжною перемогою для України.

img

Андрій УРСТА

стажер аналітичного відділу DiXi Group

15 КВІТНЯ 2020

Наскільки сталим є тренд зниження цін на пальне?

Можна виділити наступні основні фактори, що впливають на роздрібні ціни нафтопродуктів: вартість нафти, курс долара, а також баланс роздрібного ринку.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

13 КВІТНЯ 2020

Нафтовиробники об’єднуються перед “розстрілом”

Попередня домовленість країн ОПЕК+ у випадку реалізації дозволить дещо стабілізувати ціни на нафту в найближчі місяці, проте не факт, що відновить баланс попиту і пропозиції на ринку.

img

Ольга Полуніна

Менеджер зі сталого розвитку

10 КВІТНЯ 2020

ОВД – проблема чи необхідний елемент сталого розвитку?

Після більш ніж 2-х років імплементації цього Закону аналітичний центр DiXi Group вирішив дослідити питання впровадження процедури ОВД і розібратися, які ж проблеми виникають у видобувної компанії, чи можна цьому зарадити і як це зробити.

img

Богдан Серебренніков

Менеджер з організації консультативних послуг в сфері аналітичної діяльності

09 КВІТНЯ 2020

Коронавірус та системні дисбаланси ринку електроенергії

Нинішня кризова ситуація на ринку електроенергії – це не лише збіг обставин, викликаний сезонним фактором та карантинними заходами.

img

Роман Ніцович

Директор з досліджень

08 КВІТНЯ 2020

На нафтовому ринку – “ідеальний шторм”

Нинішня ситуація на світовому нафтовому ринку є "ідеальним штормом" для країн-виробників, проте для країн-споживачів нафтопродуктів є можливістю досить дешево сформувати запаси пального.

Аналітика

замовити аналітику
img

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

Наші платформи

img

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

img

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

img

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

img

Сайт коаліції, що об’єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля