DiXi Group Logo
en
logo
09.12.2020

DiXi Group вітає всіх із Міжнародним днем боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією − для DiXi Group це не просто свято, яке відзначається з ініціативи ООН, а день, коли ми підсумовуємо те, що вже зроблено командою в цьому напрямку та визначаємо, які кроки потрібно зробити в майбутньому для того, щоб підвищити прозорість енергетичного сектору та зробити ринки конкурентними та відкритими. 

  • З 2009 року DiXi Group бере активну участь в впровадженні Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. Багаторічні зусилля не були даремними: у порівнянні із 2014 роком відсоток видобувних компаній, які надають дані про платежі на користь держави для звірки зріс з 31 до 81%. Це свідчить про те, що видобувна галузь в Україні стає прозорішою і бізнес не боїться демонструвати, скільки платить податків. Перший звіт ІПВГ у 2013 році висвітлив ситуацію по видобутку і транспортуванню лише двох корисних копалин – нафти й газу. Представлений цього літа звіт ІПВГ за 2017 рік – це ціла видобувна енциклопедія, яка досліджує регуляторне середовище, законодавство, дані по розвідці і видобутку нафти, газу, руд заліза, титану та марганцю, вугілля, глин, піску й каміння. У 2018 році наші зусилля призвели до прийняття Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», який є успішним кейсом для інших країн-членів ІПВГ, а цього року ми сприяли прийняттю вторинного законодавства та увійшли до складу відповідної Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ. Наша команда пишається тим, що має прямий стосунок до підвищення прозорості вітчизняного видобувного сектору, адже прозорість – головний ворог корупції.
  • Навіть у навчальному напрямку, який не так давно з’явився в DiXi Group, наша команда робить все, аби держслужбовці знали, як мають працювати відкриті та конкурентні енергетичні ринки. Протягом 2020 року нещодавно започаткована освітня платформа «Київська школа енергетичної політики», серед іншого, орієнтувалась на тему, яка ніколи раніше не розглядалася як частина навчання  контролюючих органів України. А саме − професійний моніторинг енергетичних ринків з боку національних регуляторів відповідно до правил REMIT (Регламент про цілісність та прозорість оптового ринку енергетики), що застосовуються в ЄС. Протягом 4-х курсів більше 100 державних службовців, зокрема керівників та посадових осіб НКРЕКП та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, пройшли навчання для розуміння різних видів та обсягів маніпуляцій на гуртових ринках енергії.
  • Ну, а вишенькою на торті прозорості став Індекс прозорості енергетики. Два роки тому команда аналітичного центру DiXi Group розробила Індекс і вперше комплексно оцінила інформаційну відкритість сектору в Україні. Тоді остаточний бал України становив 43 зі 100 можливих, минулоріч цей показник зріс до 48 балів, а у 2020 році сягнув 58 балів. Тобто якщо ще два роки тому відкритість сектору оцінювалася як низька, то сьогодні вона вже перебуває на середньому рівні. Однак, з самого початку Індекс задумувався як гнучкий і універсальний інструмент, який може бути застосований не лише для України, а й для групи країн, наприклад східноєвропейського регіону, країн-членів Енергетичного Співтовариства, Балто-Чорноморського співробітництва та у ширшому міжнародному форматі. Саме тому в 2020 році Індекс вперше став міжнародним: разом із партнерами наша команда зробила оцінювання для трьох країн регіону, які є членами Енергетичного Співтовариства, − України, Молдови та Грузії. І 17 грудня ці результати будуть представлені на презентації «Міжнародний Індекс прозорості енергетики 2020: тест на відкритість сектору − позитивний чи негативний?»
    Ми впевнені, що міжнародний формат набагато краще стимулюватиме національні уряди покращувати прозорість, розкривати інформацію і дані, необхідні стейкхолдерам для кращого розуміння сектору, прийняття виважених та більш ефективних рішень, що базуються на аналізі даних і політики. Коли Індексом оцінюється та порівнюється кілька країн, одразу виникає змагальний дух, що мотивує бути кращим. А де є здорова конкуренція, там все менше місця залишається корупції.

Ми вдячні всі нашим партнерам і донорам – зокрема, USAID, МФ «Відродження» та Eastern Partnership Civil Society Forum – за всебічну підтримку наших ідей та активностей в антикорупційному напрямку. Щиро віримо в те, що підвищення прозорості енергетичного сектору та розвиток відкритих і конкурентних ринків є найефективнішою зброєю проти корупції!

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні