DiXi Group Logo
en
13.11.2020

DiХi Group презентував Рейтинг постачальників електроенергії

Аналітичний центр DiXi Group представив 11 листопада пілотний випуск Рейтингу постачальників електроенергії, що буде оновлюватися щопіврічно.

Презентуючи Рейтинг громадськості та учасникам ринку, DiXi Group бачить свою роль у тому, щоб сприяти розвитку конкурентного ринку електроенергії через незалежний моніторинг процесу його реформування, виявлення та об’єктивне оцінювання ринкових трендів, сприяння формуванню прозорої та недискримінаційної політики, основаної на аналізі даних і фактів.

«Рейтинг постачальників електроенергії – це інструмент, який дозволяє проводити регулярне оцінювання компаній за набором індикаторів, формувати їх загальний рейтинг, рейтинг за окремими категоріями, робити аналітичні узагальнення та відслідковувати прогрес. Це допоможе споживачам розібратися, хто є хто на ринку», – пояснив під час онлайн-презентації експерт DiХi Group Богдан Серебренніков.

Аналітичний продукт «Рейтинг постачальників електроенергії», головним чином, спрямований на дві цільові аудиторії – постачальників і споживачів. Постачальникам він допоможе поліпшити сервіси, комерційні пропозиції, прозорість та інші аспекти діяльності, через що активізуватиме ринкову конкуренцію, а споживачам – більш свідомо обирати постачальника на основі ряду критеріїв, окрім цінового.

До вибірки потрапили 50 найбільших гравців на ринку електроенергії (80% роздрібного ринку). Загальний середній рейтинговий бал компаній у проаналізованій вибірці становить лише 0,345 за максимально можливого значення 1.

«Це зокрема свідчить, що у багатьох постачальників є великий простір для вдосконалення своєї комерційної діяльності та нарощування конкурентних переваг», – наголосив Б. Серебренніков.

Загальний підсумок Рейтингу електропостачальників

До лідерів Рейтингу із загальним рейтинговим балом, що коливається у межах 0,7-1, змогли потрапити лише три постачальники. До категорії “середняків” потрапили 28 постачальників, чий загальний рейтинговий бал був визначений у межах 0,3-0,7. А до групи «приховані резерви» потрапили 19 постачальників із загальним рейтинговим балом до 0,3.

«Середні рейтингові бали постачальників за різними індикаторами істотно відрізняються. Існує група індикаторів, які досить близькі до нуля і це означає, що є великий резерв і потенціал для роботи й удосконалення для гравців на ринку електричної енергії. При цьому найбільший розрив між постачальниками універсальних послуг та постачальниками за вільними цінами спостерігається у категорії онлайн-сервісів», – зазначив експерт.

Найвищий середній бал компанії отримали у категорії «Інформування споживачів» (0,603), а найнижчий – у «Прозорість та ділова активність» (0,184). Лідери в останній категорії взагалі відсутні, а низький бал компаній пов’язаний з тим, що більшість з них не публікують свою фінансову звітність, а нефінансову – опублікував лише один з 50-ти постачальників вибірки.

Згідно з результатами дослідження, значний прогрес компаній у Рейтингу можливий у разі їхньої готовності підвищувати свою прозорість, впроваджувати сучасні формати онлайн-обслуговування та створювати ширший асортимент комерційних пропозицій з урахуванням потреб споживачів.

Оприлюднення Рейтингу постачальників мотивуватиме компанії до посилення конкурентних переваг шляхом покращення якості сервісів та комерційних пропозицій для споживачів, своєї клієнтоорієнтованості та прозорості з метою масштабування бізнесу та виходу на всеукраїнський рівень.

Експерти Рейтингу електропостачальників будуть надалі відстежувати, як змінюються сервіси та інші аспекти роботи компаній у процесі конкуренції, чи зменшує це різницю у показниках між ними.

Про плани аналітичного центру розповіла під час презентації президент DiXi Group Олена Павленко.

«Енергетичні ринки України вже в процесі відкриття. Це дає можливість конкуренції та змагання між компаніями. Звичайно, швидкість і ступінь відкриття ринків поки відрізняються. На ринку газу всі споживачі можуть обирати постачальника, а на ринку електроенергії – всі окрім населення, але в майбутньому це стосуватиметься і домогосподарств, – відзначила О. Павленко. – Рейтинг складено поки лише для ринку електроенергії. Ми дуже хочемо зробити такий самий рейтинг і для ринку газу. Адже там уже йде конкуренція за домогосподарства. Для цього нам потрібні дані від НКРЕКП, які ми сподіваємось отримати».

Завантажити Рейтинг постачальників електроенергії (пілот) 2020
Оцінки постачальників за індикаторами можна побачити у таблиці .

Захід проведено в рамках проєкту USAID “Прозорість енергетичного сектору”, який виконує ГО “ДІКСІ ГРУП”. Публікація «Рейтингу постачальників електроенергії» стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Інформація, викладена в цьому дослідженні, є виключною відповідальністю DiXi Group і за жодних обставин не може розглядатися як такa, що відображає позицію USAID чи Уряду США.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні