DiXi Group Logo
en
05.11.2015

Скільки коштує енергоефективність?

 

На фоні того, як багато говорять про обсяги газу, вугілля та інших енергоресурсів, часто забувають про «невидиме», тобто зекономлене паливо. Воно, як кажуть, найдешевше. Ті з українських підприємств, які справді рахують свої гроші та розраховують прибутки, давно вклалися в енергомодернізацію. Енергозбереження на транспорті – це теж окрема тема. Проте те, що кожному під силу – енергомодернізація власних будинків та помешкань.

 

Таку думку “Українській енергетиці” висловив віце-президент аналітичного центру DiXi Group Антон Антоненко.

 

“Якщо раніше утеплення було явищем трохи «піратським», локальним, яким, в досить буквальному смислі, затикали дірки в старих та коригували прорахунки в новіших помешканнях, то сьогодні енергомодернізація є радше спільним заходом (спів)власників будівлі до економії. Звісно, їй має передувати якісний аудит та встановлення належних засобів обліку. Все більше мешканців об’єднуються в ОСББ, деякі зважуються на рішучий крок – спільну інвестицію в енергозбереження. Так, цих прикладів все ще недостатньо, вони поки не стали масовим явищем, поки немає остаточної довіри до держави з її програмами стимулювання енергоефективності, а подекуди навіть лунає інформація про затримку відшкодувань за «теплими» кредитами.

 

Попри все це, спільні кроки до енергозбереження – майбутнє наших комунальних буднів. Давайте будемо реалістами, держава не буде сама займатися нашими будинками, витративши понад 800 млрд. грн.. на утеплення. Тому рано чи пізно, до чи після «тарифного майдану», утеплюватися все одно прийдеться. І від того, наскільки швидко це зрозуміємо та наскільки якісно зможемо проконтролювати, залежить вартість.

 

Проте щодо того, як «відбити» інвестовані в енергоефективність кошти, також є рецепт – сертифікат. Він показує, скільки енергії споживає те чи інше приміщення. Очевидно, вартість будівель та приміщень, що споживають менше, має бути вищою. Ось де відображаються вкладення – вони йдуть інвестиціями не тільки в щомісячну платіжку, але й при продажу – в цінник за квадратні метри!

 

В уряді вже давненько лежить законопроект про енергоефективність в будівлях. Навколо нього поламано багато списів, але найбільший аргумент від стейкхолдерів – це непопулярний крок, люди не зрозуміють. При цьому людей «кормлять» «тарифними майданами» та іншою інформаційною половою. За гальмуванням законопроекту тінню стоять забудовники, частині з яких зовсім не з руки можливість того, щоб задекларовані ними рівні енергоефективності хтось перевіряв після здачі будівлі. Проте хочеться вірити, що здоровий глузд переможе, компроміси будуть знайдені і уряд зареєструє відповідний законопроект в парламенті, а депутати не будуть рахувати дні до виборів, а якісно попрацюють і над текстом, і зі своїми виборцями, щоб зробити цей закон саме для них, для того, щоб щось змінити на краще, на європейське в їхньому житті”.

 

Антон Антоненко
Віце-президент DiXi Group

Новини

Тижневик

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні