Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 28 лютого | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
28.02.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 28 лютого

Резюме

— Компоненти товарів подвійного використання продовжують надходити до росії – спільний звіт Міжнародного партнерства з прав людини (IHPR) та Незалежної антикорупційної комісії (НАКО). Наприклад, до складу російської крилатої ракети “Калібр” входять компоненти виробництва 11 іноземних компаній (9 американських, а також швейцарська і тайванська).

— На територію бомбосховища Запорізького заводу нестандартного обладнання, що знаходиться у 3-х кілометрах від майданчика Запорізької АЕС, заїхало близько 600 російських військових. Окупанти продовжують перетворювати ЗАЕС у військову базу, розміщуючи та ремонтуючи там важку броньовану техніку – президент “Енергоатому” Петро Котін.

— На Одещині “Укренерго” вдалося ліквідувати аварію і заживити всю критичну інфраструктуру, тривало поступове підключення побутових споживачів. Фахівці місцевого ОСР повністю відновили електропостачання для мешканців знеструмлених районів.

— Внаслідок обстрілів є пошкодження розподільних мереж та знеструмлення населених пунктів у Харківській та Сумській областях.

— “Укрзалізниця” оголосила про укладення контракту на постачання природного газу від “Укрнафти” за ціною, яка на 23% менша від поточної, отриманої від трейдерів на відкритому та конкурентному аукціоні. Інші деталі угоди не повідомлялись.

— Президент Володимир Зеленський закликав почати переговорний процес про вступ України до ЄС. Влада до кінця 2023 року виконає всі додаткові рекомендації Єврокомісії, необхідні для старту переговорів, заявила віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

— Прем’єрміністр Денис Шмигаль та міністерка фінансів США Джанет Єллен обговорили, серед іншого, питання фінансового та санкційного впливу на російський бюджет, зокрема персональні санкції проти російських чиновників та обмеження відносно ядерної галузі рф. Тим часом, Україна отримала перший транш у 1,25 млрд дол. із нещодавно оголошеного США пакету допомоги.

— Розгляд питання спецтрибуналу щодо злочину рф проти України на Генасамблеї ООН очікується наприкінці березня – замкерівника Офісу Президента Андрій Смирнов.

 
 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні