Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert
Огляд за 24 березня
Резюме
— В ніч на 24 березня військові рф атакували Кривий Ріг ударними безпілотниками, 5 дронів влучили по території міста, втім уся важлива інфраструктура працює стабільно. Електропостачання успішно відновлено. Сумську область атакували керованими авіаційними бомбами, інформація про ураження об’єктів відсутня.
— За інформацією “Укренерго”, лише у Житомирській області через значні пошкодження мереж застосовуються обмеження споживання. Складною залишається ситуація у регіонах вздовж лінії фронту, де ворог постійними артобстрілами пошкоджує мережі.
— Атаки є проблемою і для прикордонних регіонів. 23 березня бригада енергетиків потрапила під артилерійський обстріл під час виконання планових робіт у місті Вовчанськ. Перед фахівцями стоїть задача з відновлення лінії 110 кВ.
— На відміну від попереднього періоду, коли імпорт електроенергії був незначним (6-7 МВт для різних годин доби), 24 березня він демонстрував помітні коливання – від 2-7 МВт (00:00-11:00, 17:00-24:00) до 22-53 МВт (11:00-17:00).
— Прем’єрміністр Денис Шмигаль зауважив, що оцінка Світового банку щодо потреб відновлення економіки після війни не включає втрати інфраструктури, житла та бізнесу на окупованих територіях. Віцепрем’єр Олександр Кубраков зазначив, що оцінка засвідчила пріоритетність відбудови критичної інфраструктури, житла, соціальних і транспортних об’єктів, і тут уряд потребує підтримки міжнародних партнерів.
— Миколаївські енергетики отримали понад 680 тонн обладнання і матеріалів для проведення ремонтних та відновлювальних робіт, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Із Фонду енергетичної підтримки України для потреб регіону буде спрямовано ще близько 4 млн євро.
— “Укргідроенерго” планує у 2024 році розпочати будівництво найбільшого в Європі накопичувача енергії на 212 МВт – гендиректор Ігор Сирота. З огляду на регулярні ракетні удари рф по критичній інфраструктурі, нові об’єкти розміщуватимуться під землею.
— Мінагрополітики та “Укрнафта” уклали меморандум про співпрацю з метою розробки спільних програм підтримки аграріїв, зокрема у забезпеченні нафтопродуктами. Меморандум передбачає залучення й розподіл різних видів підтримки через Державний аграрний реєстр.