Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 23 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
Головна » Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) – 23 березня
23.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert 

Огляд за 23 березня

Резюме 

— Відновлення економіки України коштуватиме 411 млрд дол., на енергетику припадає 11% потреб – нова оцінка Світового банку. Порівняно із оцінкою червня 2022 року, в енергетичній галузі збитки зросли більш ніж уп’ятеро.

— В умовах війни шахти не можуть повноцінно функціонувати, припинення роботи частини вугледобувних підприємств принесло понад 300 млн дол збитків – замміністра енергетики Ярослав Демченков. Він підкреслив, що Україна потребує підтримки партнерів у фізичному закритті шахт, переорієнтації ТЕЦ та ТЕС на альтернативні види палива.

— Тим часом, Червоноградський мікрорегіон став пілотним у межах проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», який стартував на Львівщині. Проєкт включатиме, зокрема, розробку комунікаційної стратегії для вугільної трансформації, підтримку зеленого відновлення та модернізацію енергосистеми.

— За півроку лише теплоелектростанції ДТЕК Енерго були атаковані ворогом 29 разів, пошкоджено більше 1 000 одиниць обладнання. Прямі втрати від пошкодження і руйнування обладнання генеруючих об’єктів наближаються до 6 млрд грн.

— Міненерго та МОЗ розпочинають проєкт “Промінь надії” з оснащення лікарень сонячними панелями, отриманими у якості допомоги від Єврокомісії. На першому етапі надійде 5 700 сонячних панелей по 350 Вт кожна, загальною потужністю близько 2 МВт. Планується, що панелі будуть встановлюватися разом з гібридними інверторами та установками зберігання енергії.

— Як повідомляється, пілотний проект зі встановлення сонячних панелей вже реалізовано в амбулаторії у селі Горенка Бучанського району Київської області: установка потужністю 12 кВт покриває до 60% потреб закладу в електроенергії.

— Президент Володимир Зеленський підписав закон про розвиток мережі зарядних станцій для електромобілів.

— Інвестиційна платформа Advantage Ukraine, що функціонує у партнерстві з Мінекономіки, підготувала перші інвестиційні проєкти на розгляд Корпорації з фінансування міжнародного розвитку США (DFC) щодо фінансування та страхування воєнних ризиків. Окремо є кілька проєктів на ранній стадії опрацювання, зокрема в секторі енергетики, які також незабаром передадуть DFC. 

— “Укрпошта” скорочуватиме кількість відділень, де можна обміняти лампи розжарювання на LED-лампи у зв’язку зі зменшенням попиту. Загалом програмою скористалися близько 3 млн громадян, які обміняли близько 14 млн ламп.

 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні