Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 22 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
22.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert 

Огляд за 22 березня

Резюме 

В ніч на 22 березня російські окупанти атакували Україну ударними дронами, силами української оборони знищено 16 із 21 БПЛА. Пошкоджень зазнав один з об’єктів інфраструктури Житомирської області.

За підрахунками експертів KSE Institute, загальна сума збитків інфраструктурі внаслідок вторгнення рф станом на лютий 2023 року збільшилася ще на 6 млрд дол. і становить 143,8 млрд дол. (за вартістю заміщення). Зокрема, збитки енергетиці складають 8,1 млрд дол. “Укргідроенерго” оцінила збитки у близько 40 млрд грн.

За інформацією “Укренерго”, споживання електроенергії знизилось через потепління. У Житомирській області через значні пошкодження мереж застосовуються обмеження, складною залишається ситуація у регіонах вздовж лінії фронту.

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що оператор ГТС реалізує пілотний проект зі створення маневреної генерації на базі своїх виробничих потужностей (газотурбінної установки). Він окреслив такі проекти як один із шляхів децентралізації енергосистеми та розвитку розподіленої генерації.

21 березня молдовська компанія Energocom у тестовому режимі продала 1 МВт·год електроенергії до України.

Уряд вніс зміни до Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Збільшено суму гарантійного внеску, який буде перераховуватись у державний бюджет у разі відмови першого та другого переможців аукціону.

Також Кабммін схвалив проєкт Закону «Про проєкти національного інтересу у сфері енергетики», розроблений Міненерго. Документ визначає проєктів національного інтересу, спільного інтересу Енергетичного Співтовариства, взаємного інтересу, а також порядок і критерії відбору таких проєктів, порядок транскордонного розподілу інвестиційних витрат.

За підсумками роботи місії МВФ досягнуто угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement) щодо нової програми для України. Двоетапна програма триватиме чотири роки та матиме обсяг до 11,6 млрд СПЗ (близько 15,6 млрд дол.).

Фонд енергоефективності отримав 70 заявок від ОСББ на участь у програмі “ВідновиДІМ” на суму понад 149 млн грн, 32 ОСББ уже отримали перший транш за програмою. Ремонтні роботи вже виконують у Київській, Житомирській та Сумській областях.

 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні