Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд
Огляд за 20 лютого
Резюме
— Як заявив міністр захисту довкілля Руслан Стрілець, спад рівня води у Каховському водосховищі може призвести до того, що більше 1 мільйона українців залишаться без питної води. Зниження рівня нижче 12 м (при нормі 16 м) призведе до екологічної катастрофи та означатиме вихід з ладу систем охолодження Запорізької АЕС.
— 18 лютого, під час чергової ракетної атаки рф, на Південноукраїнській АЕС зафіксовані прольоти двох крилатих ракет у небезпечній близькості до ядерного об’єкту.
— Росія і далі блокує ротацію експертів МАГАТЕ на ЗАЕС – МЗС. Україна закликала до розширення санкцій проти “росатома”, афілійованих компаній та інституцій, а також інших ключових чинників атомної енергетики рф.
— Президент Зеленський наголосив, що давно настав час “повних санкцій” проти російської ракетної промисловості, у тому числі ІТ-сфери, санкцій проти атомної сфери рф, російських пропагандистів. Також необхідне подальше зниження граничних цін на російські нафту і нафтопродукти.
— За інформацією “Укренерго”, 20 лютого поступово росте споживання електроенергії, що типово для початку робочого тижня. Дефіциту потужності в енергосистемі немає і наразі не прогнозується. Імпорт електроенергії незначний і наближається до нульових значень в результаті стабілізації постачання.
— Перед Україною може постати питання відновлення експорту електроенергії в денні години зі збереженням імпорту у вечірні – голова Комітету ВРУ з питань енергетики Андрій Герус.
— Уряд погодив передачу в управління “Чорноморнафтогазу” арештованих акцій низки операторів ГРМ. За даними ЗМІ, відповідно до даних судового реєстру, може йтися про 61% акцій “Тернопільгазу”, 81,36% акцій “Коростишівгазу”, 32,9% акцій “Кіровоградгазу”, 14,68% акцій “Хмельницькгазу”, 65,77% акцій “Мелітопольгазу”, а також по одній акції низки інших облгазів. Також Кабмін схвалив законопроєкт про державні резерви.
— Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував розширення обсягу даних про державні закупівлі, які підлягатимуть публікації під час воєнного стану. Він додав, що також буде зменшено кількість випадків, коли закупівлі можуть проходити без використання електронної системи Prozorro.
— В рамках ініціативи ЄС “Фенікс” до грудня 2023 року на “зелену” відбудову України буде виділено 7 млн євро. Кошти будуть спрямовані на допомогу в плануванні під час реконструкції, підтримку у розробці кліматично нейтральних стратегій, обмін знаннями в управлінні “зеленим” розумним містом і практикою у сфері сталого розвитку та кліматичної нейтральності.