Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 20 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) – 20 березня
20.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert 

Огляд за 20 березня

Резюме 

Вночі 17 березня російські війська атакували Україну ударними дронами. Силами оборони знищено 11 із 16 БПЛА, проте 2 дрони влучили по об’єкту критичної інфраструктури у місті Новомосковськ (Дніпропетровська область).

За інформацією “Укренерго”, у Житомирській області через значні пошкодження мереж застосовуються обмеження. Також при значному зростанні споживання можливі обмеження у Київській області та місті Київ.

Уряд погодив кандидатуру Дмитра Липпи на посаду генерального директора ТОВ “Оператор ГТС України”. Раніше Липпа очолював один з металургійних комбінатів групи “Метінвест”. Тим часом, Секретаріат Енергетичного Співтовариства має занепокоєння щодо фінансового стану “ОГТСУ” і вважає за потрібне ліквідацію материнської компанії-посередника (АТ “Магістральні газопроводи України”).

Служба безпеки та Бюро економічної безпеки провели обшуки в 16 операторів ГРМ та офісах групи РГК. Повідомляється про факт протиправного використання тарифних коштів, передбачених на закупівлю газу для покриття виробничо-технічних втрат, та завдані державі збитки на майже 3,5 млрд грн лише в 2021 році. Ще у двох операторах “Нафтогазом” (компанії цієї групи передані в управління арештовані акції) було змінено керівництво. РГК вважає, що обшуки здійснювались за надуманими звинуваченнями, а зміна менеджменту є рейдерським захопленням. 

Оператор Дарницької ТЕЦ (ТОВ “Євро-Реконструкція”) спростував інформацію ЗМІ про нібито продаж державного вугілля за зниженими цінами. Міненерго звернулося з вимогою спростувати недостовірну інформацію, викладену у відповідній статті.

Президент підписав закон щодо розвитку високоефективної когенерації, який серед іншого передбачає запровадження гарантій походження для електроенергії, виробленої такими установками.

Україна в рамках “зеленого переходу” розглядає можливість спорудження до 20 малих модульних реакторів замість зруйнованих блоків ТЕС – міністр енергетики Герман Галущенко.

“Енергоатом” та Cameco підписали контракти щодо розширення співпраці. В межах першої угоди Cameco в 2024-2035 рр. на 100% задовольнятиме потреби “Енергоатома” в гексафториді урану (UF6), постачаючи його та послуги з конверсії. Другим договором передбачається продаж “Енергоатомом” урану, який видобувається “СхідГЗК”.

 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні