Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 2 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
02.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 2 березня

Резюме

Військові рф ввечері 1 березня здійснили ракетний удар по цивільній та критичній інфраструктурі у Кременчуцькому районі Полтавської області. “Укренерго” підтвердила пошкодження у мережах операторів системи розподілу на Полтавщині та Сумщині.

— Експорт електроенергії може бути відновлено протягом тижня за умови відсутності суттєвого погіршення ситуації – член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.

— Президент Володимир Зеленський провів розширену нараду, де було обговорено подальшу роботу енергосистеми. Серед поточних завдань – завершення опалювального сезону та підготовка до наступного, а також робота над захистом енергосистеми.

— НКРЕКП ухвалила рішення про попередню сертифікацію оператора газосховищ (АТ “Укртрансгаз”).

— Голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов вважає, що за видобутку газу на рівні 18,5 млрд куб. м (у т.ч. плановане зростання видобутку “Укргазвидобування” на 1 млрд куб. м) імпорт може не знадобитись. Компанія сконцентрується на розвитку активів у західній Україні та здійсненні додаткової 3D-сейсморозвідки.

— За підсумками 2022 року “Нафтогаз” отримав збиток у 40 млрд грн – Чернишов. Фінансовий результат він пов’язав зі значною дебіторською заборгованістю: борги за різницею в тарифах (36 млрд грн), борги операторів ГРМ (76 млрд грн), значні фінансові розриви, пов’язані з виконанням спеціальних обов’язків (158 млрд грн).

— “Нафтогаз” не збирається повертати 17 млрд грн історичної заборгованості операторів ГРМ перед “ОГТСУ”. Врегулювання цих боргів має здійснюватись в рамках законодавчих ініціатив та законів, які зараз фактично розроблені – Чернишов.

— Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення суду першої інстанції та застосувала до екс-голови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва запобіжний захід у вигляді застави (229,248 млн грн).

— Уряд вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом олігархами. Так, до квітня 2023 року відкладена розробка законопроєкту щодо врегулювання питань безпеки постачання електроенергії та газу. Зі змін також випливає оновлення Стратегії енергетичної безпеки, тоді як оцінка рівня та загроз енергобезпеці перенесена на грудень 2023 року.

— Україна отримала від Литви потужний силовий автотрансформатор. Його транспортування стало найбільшою логістичною операцією, яка коли-небудь координувалася Механізмом цивільного захисту ЄС.

 
 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні