Війна росії проти України: енергетичний вимір (DiXi Group alert) - 1 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
01.03.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group alert — Щоденний огляд

Огляд за 1 березня

Резюме

— В ніч на 1 березня росія зробила чергову спробу атакувати інфраструктуру України дронами-камікадзе типу “Shahed”, усі 4 БПЛА було знищено.

— За даними Генеральної прокуратури, за останні 4,5 місяці по енергетичній інфраструктурі влучили 255 ракет та дронів, з них 214 – по об’єктах високовольтної мережі “Укренерго”.

— Місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС повідомила, що 25 лютого резервну ЛЕП 330 кВ було двічі відключено після звуків артилерійських обстрілів, а 27 лютого було чутно близько 20 вибухів поблизу станції. Тим часом, рівень води у Каховському водосховищі стабілізувався.

— За інформацією “Укренерго”, відновлено роботу однієї з електростанцій, що збільшило доступну потужність в енергосистемі та, відповідно, її операційну безпеку. На Одещині тривають заходи з підвищення надійності живлення. Внаслідок ворожих обстрілів є пошкодження магістральних та розподільних мереж, зокрема у Дніпропетровській, Донецькій, Херсонській областях.

— 1 березня у Києві відкривається офіс Організації економічного співробітництва та розвитку. Прем’єрміністр Денис Шмигаль повідомив, що програму заходів для набуття членства України в ОЕСР можуть підписати в червні.

— В ході зустрічі Президента Володимира Зеленського з генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом сторони обговорили створення податкової системи, яка буде цікавою для бізнесу в час післявоєнної відбудови. Команду ОЕСР також запросили долучитися до розробки та впровадження концепції конфіскації російських активів у країнах-учасницях.

— Міністерства та інші ЦОВВ мають до 30 червня 2023 року провести самоаудит (self-screening) щодо відповідності українського законодавства стандартам ЄС, а до 30 серпня подати уряду звіт. Координуватиме процес віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

— Робочі групи на рівні Кабміну, Міненерго та НКРЕКП розглядають варіанти підвищення цін на електроенергію для населення – голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

— 7 енергоблоків АЕС переведені на паливо Westinghouse Electric Sweden AB, із 2024 року цим паливом мають забезпечуватися всі 15 енергоблоків – “Енергоатом”. Компанія також працює над проєктом комплексу з виробництва тепловидільних збірок: триває передпроєктна частина, введення в експлуатацію заплановано на 2026 рік. Тим часом, Міненерго домовилось з європейськими партнерами створити підгрупу супроводження процесу корпоратизації “Енергоатома”.

 
 

 
*Щоденний огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні