RuAssetsWatchМоніторинг ініціатив щодо конфіскації російських активів для відбудови України
Листопад 2022:
• Ухвалення Резолюції Генасамблеї ООН – важливий політичний крок, наслідком якого будуть практичні юридичні рішення з відшкодування збитків постраждалим від збройної агресії рф. Разом з тим, робота з пошуку оптимальних рішень з реалізації положень Резолюції триває та потребує консолідації зусиль як країн-партнерів, так й України.
• ЄС визнав злочином ухилення від виконання обмежувальних заходів (санкцій), що має полегшити конфіскацію заморожених активів, оскільки це є питанням національного законодавства держав-членів ЄС, яке є різним в кожній країні.
• Активізація спільної роботи країн ЄС, G7 та Австралії в напрямку створення правових механізмів для конфіскації російських активів, що заморожені в цих країнах, просувається не так швидко та має певні труднощі.
• Україна є основним стейкхолдером в процесі пошуку оптимальних рішень з конфіскації російських активів за кордоном та просуває на міжнародному рівні власні бачення механізмів відшкодування збитків від агресії рф.
• Основною проблемою для конфіскації активів підсанкційних осіб в Україні є збір доказів, які підтверджують, що саме ці особи є кінцевими бенефіціарними власниками такого майна.
Детальний опис ситуації та аналіз – у RuAssetsWatch за листопад 2022 року
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».