RuAssetsWatch: моніторинг ініціатив щодо конфіскації російських активів для відбудови України
Детальний опис ситуації та аналіз – у RuAssetsWatch за січень 2023 року
— США вже анонсують перші конфіскації російських активів. А поки ЄС шукає правові механізми конфіскації заблокованих російських активів, окремі країни (Естонія) працюють в своїх юрисдикціях для швидшого запровадження таких механізмів та створюють прецедент. В інших країнах ще тривають внутрішні дискусії.
— Основна тенденція санкційної політики – більш жорсткий контроль за дотриманням. Посилюватиметься тиск і на країни, які допомагають рф обходити санкції. Україна працює над тим, щоб санкції, запроваджені в Україні, були віддзеркалені країнами-партнерами.
— В Україні триває робота над проєктом Стратегії повернення активів. Також внесено законопроєкт щодо вдосконалення санкційної політики та процедур управління арештованими та підсанкційними активами.
— Цивільна конфіскація: гостро постає проблема в сприйнятті українськими судами непрямих доказів контролю над активами та вимога надання прямих юридичних фактів, що підтверджуватимуть реального власника підсанкційних активів.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».