DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
19.02.2021

Інтерактивний реєстр електропостачальників запустили DiXi Group та НКРЕКП


З допомогою аналітичного центру DiXi Group на сайті Регулятора цього тижня запрацював інтерактивний сервіс із інформацією про всіх наявних постачальників електроенергії.

“Енергетичний Регулятор вперше оприлюднив узагальнюючу інформацію про всіх наявних постачальників електроенергії. Відкриття цієї інформації суттєво полегшить навігацію по доступних на ринку компаніях, що раніше було ускладнено”, – розповів менеджер відкритих даних аналітичного центру DiXi Group Андрій Білоус, який брав участь у роботі над реєстром.

Інтерактивний реєстр доступний на офіційному веб-сайті НКРЕКП. Сервіс дозволяє користувачам дізнатись перелік постачальників та проаналізувати його, користуючись доступними фільтрами: обрати свого оператора системи розподілу, тип споживання та інше.

Інформація про постачальників електроенергії буде оновлюватися щомісячно. Користувачі сервісу також матимуть можливість завантажити дані у первинному табличному вигляді.

“Із запуском нової моделі ринку, ми бачимо значне збільшення кількості компаній, що отримують ліцензію на постачання електроенергії споживачу. Втім, лише ліцензії – недостатньо. Компанія також має заключити угоди з операторами систем розподілу, так званими «обленерго», до яких приєднані їхні споживачі», – зазначив Андрій Білоус.

За словами експерта, завдяки сервісу, споживачі відтепер можуть вільно обирати у кого купити електроенергію, що передбачено новою моделлю ринку електроенергії. Користувач також може дізнатись детальнішу інформацію щодо динаміки змін кількості споживачів та обсягів поставленої електроенергії.

Сервіс містить інформацію про код ЄДРПОУ компанії, енергетичний код EIC та посилання на веб-сайт. Це дає можливість більш детально дізнатись про обраного постачальника та умови постачання електроенергії.

До реєстру потрапили ті компанії, які уклали договори з оператором системи розподілу. Інформацію подано на основі отриманих даних від операторів систем розподілу. Дані щодо об’ємів поставленої електричної енергії за останній місяць є оперативною інформацією операторів та можуть бути непогоджені з електропостачальниками.

“Розкриття цих даних значно полегшить регулярне оновлення аналітичного продукту DiXi Group – Рейтинг постачальників електроенергії. Рейтинг спрямований на активізацію розвитку конкуренції на роздрібному ринку, удосконалення сервісів, комерційних пропозицій та прозорості постачальників. Також він має допомогти споживачам у виборі найкращого постачальника. Для розробки пілотного рейтингу нам доводилось подавати окремий інформаційний запит Регулятору, щоб адекватно сформувати вибірку компаній для оцінювання та отримати дані по кільком індикаторам – обсяг постачання електроенергії, його розподіл в розрізі окремих ОСР та кількість клієнтів. Тепер ці дані відкриті і представлені в зручному форматі”, – зазначив менеджер з аналітичної діяльності DiXi Group Богдан Серебренніков.

Також Серебренніков повідомив, що кілька спроб отримати подібні дані від НКРЕКП щодо постачальників природного газу для створення рейтингу на жаль не були успішні.

“Незрозуміло, чому такі дані можуть спокійно відкриватись про постачальників електроенергії, а по постачальникам газу – це проблема. Адже їхня актуальність є навіть вищою, оскільки населення, на відміну від ринку електроенергії, уже може вільно обирати, у кого купувати газ. Ми дуже сподіваємось, що Регулятор почне аналогічно відкривати подібну інформацію по роздрібному ринку газу. Це дозволить краще розуміти ринок і сприятиме посиленню конкуренції, від чого передусім виграє споживач”, – резюмував Серебренніков.

Підготовка інтерактивного реєстру постачальників електроенергії для НКРЕКП здійснювалась за підтримки аналітичного центру DiXi Group в рамках проєкту USAID «Прозорість енергетичного сектору». DiXi Group співпрацює з НКРЕКП згідно Меморандуму про партнерство. Метою співпраці є об’єднання зусиль щодо покращення якості та полегшення доступу до даних, розпорядником яких є НКРЕКПНовини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні