Що таке Індекс управління ресурсами?

15 липня – 15 липня 2017

Індексом управління ресурсами (RGI) за 2017 рік оцінюється як кожна з 81 країн, які багаті на природні ресурси, управляють своїми запасами нафти, газу та корисних копалин.

Комплексний показник Індексу складається з трьох компонентів. Двома з них вимірюються показники видобувної галузі − використання ресурсного потенціалу та управлінням доходами, а третій охоплює ширший контекст управління – сприятливе середовище. Ці три виміри управління складаються із 14 підкомпонентів, які розраховуються на підставі аналізу інформації у відкритих джерелах та відповідей на 149 питань.

Незалежні дослідники, які працюють під контролем Інституту з управління природними ресурсами (NRGI), в кожній з 81 країн заповнювали анкету з метою збору вихідних даних про використання ресурсного потенціалу та управління доходами. Що стосується третього компоненту, то Індекс управління ресурсами отримує інформацію з інших джерел − від понад 20 міжнародних організацій. Оцінка охоплює період за 2015-2016 роки.

Нафтогазовий сектор України отримав всього 49 зі 100 балів та посідає 44 місце серед 89 країн, оцінених за Індексом управління ресурсами (RGI) у 2017 році. Серед дев'яти країн євразійського регіону – після Монголії, Казахстану та Киргизької Республіки. Показники України є найкращими в компоненті використання ресурсного потенціалу із задовільною оцінкою (61 зі 100 балів) і найгіршими в контексті управління доходами (40 зі 100 балів). Сприятливе середовище як компонент Індексу в Україні оцінюється у 45 зі 100 балів, що обумовлюється політичною нестабільністю та відсутністю результатів у боротьбі з корупцією.

 

Ознайомитися детально можна за посиланнями:

 

- RGI Україна. Індекс управління ресурсами

- Аналітична записка "Індекс управління ресурсами: домашнє завдання для України

- Інфографіка RGI 2017

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG