Енергетична бідність

10 січня – 10 січня 2020

Енергетична бідність - рекомендації щодо державної політики та публічного дискурсу у часи реформ у Грузії, Молдові, Україні, Румунії.

Автори української частини дослідження - експерти DiXi Group Сергій Балан та Денис Назаренко.

Дана публікація грузинського аналітичного центру World Experience for Georgia  ставить за мету дослідження ситуації та формулювання рекомендацій щодо державної політики і публічного дискурсу з питань енергетичної бідності у таких країнах як Грузія, Молдова, Україна та Румунія.

У публікації визначено поняття енергетичної бідності, його показники та драйвери. Крім того, у ній коротко розглядається чинне законодавство ЄС та вимоги окремих директив, які країни повинні виконувати відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Зазначені вище країни описуються з детальним аналізом та рекомендаціями.

Нинішня система субсидій на енерго- та комунальні послуги в Україні загалом оцінюється як така, що спрямовує величезні обсяги фінансових ресурсів на марнотратство. Попри всі кошти, витрачені на покриття споживання енерго- та комунальних послуг для малозабезпечених громадян за роки незалежності України, кількість вразливих споживачів не зменшується. Хоча нинішня система є значним прогресом у порівнянні з колишнім підходом недиференційованого субсидування всього суспільства за рахунок універсальних та штучно занижених цін на енергоносії, вона, очевидно, все ще потребує подальшого фундаментального вдосконалення у напрямку більш цілеспрямованої та стимулюючої моделі.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG