Енергетична бідність. Проблеми та підходи в ЄС та Україні

7 лютого – 07 лютого 2019

Незважаючи на те, що поняття “енергетичної бідності” (energy poverty) не має визначеної кваліфікації у правовому полі ЄС, проблема, з якою її зазвичай асоціюють, присутня у кожній з країн-членів.

В Україні поняття енергетичної бідності так само не є формалізованим і сталим, однак саме явище, на жаль, від цього не менш нагальне. Численні соціологічні опитування засвідчують, що оплата комунальних платежів, включаючи послуги з центрального опалення, постачання газу та електроенергії, є істотною проблемою для більшості населення країни, а отримувачі субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на початок 2019 року складали приголомшливі 65% домогосподарств.

Робота також містить практичні рекомендації щодо вдосконалення системи соціального захисту проти енергетичної бідності в Україні. Зокрема, експерти радять врегулювати поняття «вразливих споживачів» на законодавчому рівні та сформувати цілісну концепцію боротьби з енергетичною бідністю.

Ця публікація була розроблена за сприяння Європейського Союзу в рамках Ініціативи EU4Energy та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках Проекту “Збільшення впливу ромадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію”.

За зміст цієї публікації несуть відповідальність Громадська організація «ДІКСІ ГРУП», а також Громадянська мережа «ОПОРА», Всеукраїнська громадська організація «Енергетична Асоціація України», Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація «Європейсько-Українське енергетичне агентство». Зміст цієї публікації не жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та/або Міжнародного фонду «Відродження».

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG