Цифра тижня (20.03.17)

20 березня – 20 березня 2017

Традиційно наша рубрика "Цифра тижня". Рубрика виходить в рамках проекту USAID Ukraine - USAID Україна "Прозора енергетика".  

 

Міністерство енергетики опублікувало оновлений прогнозний баланс ОЕС України на 2017 рік. У порівнянні з попереднім прогнозом, виробництво електроенергії ТЕС зменшено на 1454 млн кВт-год до 48 645 млн кВт-год, тож ми підрахували, скільки вугілля не буде спалено. Для розрахунку використали інформацію від Міненерго про роботу електроенергетичного комплексу за січень 2017 року: співставили обсяги виробленої електроенергії ТЕС до обсягів спожитого ними вугілля. Якщо припустити, що ця структура протягом року буде такою ж, як і в січні, то ТЕС спалять на 722 тис. тон вугілля менше. Зважаючи, що антрацитового і газового вугілля протягом січня було спожито у пропорції 38% і 62% відповідно, то економія антрациту може становити 271 тис. т, а газового вугілля – 451 тис. т.
Варто зазначити, що отримані результати є лише орієнтовними показниками. Також, на точність підрахунку впливає відсутність у публічному доступі річного прогнозу використання палива у розрізі окремих ТЕС та частково відсутня інформація по Старобешівській та Зуївській ТЕС за підсумками січня.

 

Докладніше

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG